UUS lasteaedadele! Veebiseminaridel tutvustame äsja valminud ettevõtluspädevust ja rahatarkust käsitlevat õppematerjali

Alusharidusele on valminud ettevõtluspädevust ning rahatarkust käsitlev õppematerjal „Vinks-Vonks 1 avastab ja seikleb“, mis on mõeldud kasutamiseks 5-6-aastaste laste rühmas.

Materjali ühe autori, Haridus- ja Noorteameti Edu ja Tegu programmi alus- ja üldhariduse koordinaatori Erika Veide sõnul usuvad autorid, et paljud õpetajad käsitlevad oma töös lastega nii rahatarkust kui arendavad erinevate ettevõtluspädevuse alapädevusi ka ilma antud õppematerjalita, kuid materjali koostajad püüavad toetada seda tööd süsteemsuse ja järjepidevuse ning lõiminguga läbi kahe viimase lasteaia-aasta.

Raamatus käsitletakse üheksat teemat, millede hulgas on näiteks soovide ja vajaduste eristamine, emotsioonide juhtimine, annetamine ning kannatlikkus.  Laste jaoks on loodud suur pildiraamat ning värvipildid ja õpetajale eraldi vihikuna juhendmaterjal. Juhendmaterjalis on iga teema tutvustus, väike jutuke lastele ettelugemiseks, erinevad tegevused, liisusalmid, laulud ja aruteluteemad.

Õpetajal on raamatu kasutamisel suur autonoomsus, juhendmaterjal toetab keskendumist ettevõtluspädevuse arengu toetamisele ning rahatarkusele natuke teises võtmes, kui siiani on tegutsetud või harjutud.

2023. aastal on ilmumas ka teine osa Vinks-Vonksi materjalile, mis on mõeldud koolieelikutele, seal on rohkem teksti ja nuputamist.

“Vinks Vonks avastab ja seikleb 1” õppematerjali autorid on Erika Veide, Liisi Kirch, Inna Sidoruk ja Heli Mäesepp.

Õppematerjali tutvustamiseks ning lõimimiseks õppe- ja kasvatustegevustesse toimuvad 2022. aastal veebiseminarid!

Palun vali endale koolituskalendrist sobiv aeg ja kohtumiseni seminaril! Kõigile registreerunuile saadame lasteaeda õppekomplekti, et seminaril oleks juba materjal käes ja parem ülevaade kasutusvõimalustest.

Loe lisaks autor Erika Veide õppematerjali tutvustavat artiklit: Milleks lasteaialapsele ettevõtluspädevus ja rahatarkus?