Taotlusvoor ettevõtlusõppe rakendamiseks

Edu ja Tegu on toetanud koolides ettevõtlusõppe rakendamist läbi avatud taotlusvoorude. Kolme Euroopa Sotsiaalfondi rahastusega taotlusvooru „Koolide, kogukonna ja ettevõtjate koostöö toetamine ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmiseks” tulemusena on toetust saanud 48 projekti. Rahastuse said eelkõige need projektid, kus oli selgelt kavandatud muudatus projekti tegevuste toel uuendada kooli ettevõtlusõpet ning innustada õpilasi ettevõtlikumaks. Taotlusvoorud viisid läbi Haridus- ja Teadusministeerium ning tollane SA Innove.

Toetust saanud projektide nimekirja ja taotlusvooru tingimused  leiab hetkel vanalt  Innove kodulehelt.

Ettevõtlusõppe taotlusvooru eesmärgiks oli koolide, kogukonna ja ettevõtjate koostöö tõhustamine ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmisel ning ettevõtliku õppe põhimõtete juurutamine ning õppurite ettevõtlikkusteadlikkuse suurendamine. Toetatavate projektide raames kaasati erinevaid kooliväliseid partnereid ettevõtlusõppe läbiviimisse ning planeeriti ettevõtlusõpet praktilisemaks muutvaid tegevusi.

Ettevõtlusõppe taotlusvoorus jagatavate toetuste puhul oli Euroopa Sotsiaalfondi toetus 85% ja riiklik kaasfinantseering 15%. Ühele projektile anti toetust 1000 kuni 25 000 eurot, omaosalus oli 10%. Hetkel kuni programmi lõpuni 2023. aastal enam taotlusvoore kavas ei ole.

Soovitused projekti tegevuste planeerimiseks ja projekti kirjutamiseks VOL 1

Soovitused projekti planeerimiseks ja kirjutamiseks VOL 2

Info projekti formaalsete nõuete ja varasemate toetuse saajate kohta SA Innove kodulehel

Rahastatud projektide ülevaated