Konverents 2023

Edu ja Tegu programmi viimane hariduskonverents aitab seada sihte, et toetada noorte teadlikult tulevikku sammumist. Korraldajad loodavad, et konverents on heaks inspiratsiooni ja uute teadmiste allikaks kõigile ettevõtlusõppe, karjääriõppe ja ettevõtliku hariduse eestvedajatele, elluviijatele, haridusvaldkonna inimestele ja teistele, kes janunevad enesetäiendamise järele, sest soovivad noori toetada hariduses praktiliselt  ettevõtlikul moel.

Konverentsile registreerumine avaneb detsembri alguses.

25. jaanuar

10.00-12.00 esinejad

Mis ärritab noori ja kuidas seda lahendada ehk kuidas ideed teoks teha ja ühiskonda edasi viia?

Martin ja Victoria Villig, ettevõtjad

Koolijuhtide kahekõne: Kui teha tööd ja näha vaeva, kas siis tuleb armastus? Ehk kuidas võtta koolis kurss ettevõtlikkuse suunas?

Karel Alliku, Sindi Gümnaasiumi direktor
Katrin Martinfeld, Antsla Gümnaasiumi direktor

Koos tegutsedes muudame maailma!

Liivi Raudsepp, Tartu Rakenduslik Kolledži direktori asetäitja õppealal
Signe Vedler, Tartu Rakenduslik Kolledži IKT osakonna juhataja

Kuidas tunda rõõmu noorte ja enda edusammudest, kui õpetaja king pigistab?

Elbe Metsatalu, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ning Pärnu Ühisgümnaasiumi majanduse ja ettevõtluse õpetaja

12.00-12.45 Lõunapaus

12.45-14.40 esinejad

Kuhu kaob tahe ja kuidas see kiiremini üles leida?

Andero Uusberg, Tartu Ülikool afektiivse psühholoogia kaasprofessor,  käitumisteadlane

Kui Juku ei õpi, mis  siis Jukust saab ehk 5 majandustrendi, mis mõjutavad iga koolilõpetaja elluastumist.

Viljar Arakas, EfTEN Capital tegevjuht

Arutelu: 24 erinevat talenti koolipingis – kuidas neid tööturuks ja päriseluks ette valmistada?

14.30    PAUS

14.45-16.00 Õpetajalt õpetajale parimad praktikad

Pea Peale Pööratud nädal – ehk mis saab, kui rollid vahetuvad?
Kersti Smorodina, Jõhvi põhikool

Žongleerimine kümnete õpilasfirmadega – kuidas juhendada ja motiveerida suurt hulka õpilasi ning seejuures mitte läbi põleda.
Kristel Rannaääre, GAG õpilasfirmade juhendaja

Kõik müügiks ehk lõimitud ettevõtlusõpe läbi kunsti, töö- ja tehnoloogiaõpetuse. Annely Kütt, Väike-Maarja gümnaasiumi õppealajuhataja

16.00    Päeva kokkuvõte

16.10    Aasta parimate tunnustamine (5 kategooriat; ettevõtlus- ja karjääriõppe edendaja, mentor, ettevõtlik õpetaja, ettevõtlik õppur, Edu ja Tegu aasta tegija)

26. jaanuar

10.00-12.00

Ettevõtliku Kooli 2022. aasta edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ nominentide tutvustus ning laureaatide välja kuulutamine.
Ettevõtliku Kooli standardi omandanud koolide tunnustamised.
Piilume ettevõtlike koolide tagatubadesse ja intervjueerime tegijaid.

12.00-13.00 lõuna

13.00-15.00 Praktikult praktikule ehk õpetaja õpiampsud. Ampsame kohvi kõrvale lühiformaadis uusi teadmisi nii pädevuste arendamiseks kui õppe läbiviimiseks, haarame kaasa pakutavad metoodilised tööriistad ja … siis pole muud kui tegudele. Valminud õppematerjale ja praktilisi metoodilisi soovitusi jagavad oma ala eksperdid.

TUTVU KÕIGI ESINEJATEGA SIIN

Kava täpsustub!

Konverentsi korraldavad Haridus- ja Noorteameti Edu ja Tegu programm, Ettevõtlik Kool, JA Eesti, Tartu Ülikool, Euroguidance Estonia.