Teavitus ja tunnustus

Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu raames tunnustatie ettevõtlusõpet edendavaid inimesi ja meeskondi – nii ettevõtlusõppe läbiviijaid kui sellesse muul moel panustajaid. Kandidaate said kõik soovijad esitada kuni 25. oktoobrini. Võitjad kuulutati välja 26. novembril.

Tiitliga Aasta ettevõtlik õppur tunnustatakse õpilas- ja/või üliõpilasfirmat ja/või ettevõtlusõppes moodustatud meeskonda, kes on ettevõtlusõppes saavutanud silmapaistvaid tulemusi.
Tiitliga Aasta ettevõtlusõppe edendaja tunnustatakse meeskonda, organisatsiooni või asutust, kes on märkimisväärselt panustanud ettevõtlusõppe arendamisse ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja levitamist.
Tiitliga Aasta ettevõtlik õpetaja tunnustatakse ettevõtluse või muu aine õpetajat või õppejõudu, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlusalast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.
Tiitliga Aasta ettevõtlusõppe mentor tunnustatakse ettevõtjat või ettevõtlikku töötajat (ka ettevõtet tervikuna), kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlusalast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.
Tiitliga Ettevõtlusõppe programmi aasta tegija tunnustatakse isikut, kes on silmapaistvalt panustanud ettevõtlusõppe programmi tegevustesse ja arendamisse ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja levitamist.

Laureaadid valib programmi esindajatest ja eelmise perioodi võitjatest koosnev komisjon. Komisjonil on õigus tõsta kandidaate sobivamasse kategooriasse.

Tutvu Edu ja Tegu tunnustamise statuudiga 2019

2019. aasta parimad olid

Aasta ettevõtlusõppe edendaja on MTÜ Ettevõtlusküla
Aasta ettevõtlik õpetaja on Tabasalu Ühisgümnaasiumi ja EBSi Gümnaasiumi ettevõtlusõpetaja Krista Savitsch
Aasta ettevõtlusõppe mentor on Vaido Mikheim, kes töötab Tartu Teaduspargis
Aasta ettevõtlikud õppurid on Mihkel Mariusz Jezierski ja Sander Aukust Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumist
Ettevõtlusõppe programmi aasta tegija on teavitustöö juht Liina Pissarev Tartu Ülikoolist

vaata täpsemalt siit

2018. aasta parimad olid

2018. aasta parimad: Jane Mägi, Elbe Metsatalu, Alo Savi Põlva Gümnaasiumist, Ander Hindremäe, Merilin Priilinn-Türk

Aasta ettevõtlusõppe edendaja Põlva Gümnaasium
Aasta ettevõtlik õpetaja Elbe Metsatalu (Tallinna 21. Kool, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, Pärnu Ühisgümnaasium)
Aasta õppur Merilin Priilinn-Türk (Tallinna 21. Kool)
Aasta ettevõtlusõppe mentor Ander Hindremäe
Aasta ettevõtlusõppe programmi aasta tegija Jane Mägi (Kuressaare Ametikool)

Loe kõigi nominentide ja tänukirja saanud silmapaistvate nominentide kohta.

Loe Põlva Gümnaasiumi direktori Alo Savi arvamuslugu ettevõtlikkuse vajalikkusest koolis
Loe intervjuud Elbe Metsataluga ettevõtlusõppe mõjust noortele
Loe intervjuud Merilyn Priilinn-Türkiga Uudiskirjast nr 14
Loe Jane Mägi arvamuslugu ettevõtlusõppest kutsehariduses

2017. aasta parimad olid

Aasta parimad vasakult: Karmo Kurvits, Andri Tallo, Kuldar Leis, Katrin Kivisild, Marje Vaan, auhinnad üle andnud minister Mailis Reps, Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts

Aasta ettevõtlusõppe edendaja Võru Gümnaasium.
Aasta ettevõtluse õpetaja Marje Vaan (Pärnu Vanalinna Põhikool)
Aasta ettevõtlusõppe mentor Kuldar Leis.
Aasta ettevõtlik õppur Marten Soeson (Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium)
Ettevõtlusõppe programmi aasta tegija Katrin Kivisild (SA Innove).

Loe, kes olid aasta ettevõtlusõppe edendajate nominendid 2017
Loe pikemat uudist võitjate kohta
Loe Õpetajate Lehe intervjuud Karmo Kurvitsa, Andri Tallo ja Marje Vaaniga
Loe Lõuna-Eesti Postimehe artiklit Võru Gümnaasiumist
Loe Ettevõtlusõppe erilehe intervjuud Kuldar Leisiga

Loe Tartu Postimehe artiklit Marten Soesonist
Loe Kuldar Leisi arvamust ettevõtlusõppe olulisusest

Teavitus

Tutvu ettevõtlusõppe programmi infokanalite ja teavitusmaterjalidega, et olla kursis koolituste,  inspiratsiooniseminaride ja muude üritustega.