Tutvu uute õpiobjektidega, mis aitavad iseseisvalt pädevusi arendada

Edu ja Tegu programmi raames on loodud õpiobjekte nii ettevõtlus- kui ka karjääripädevuste edasiandmiseks.

Oleme valinud õpiobjektide koostamise tee, kuna tänapäeva üha kiiremas maailmas jääb õppimis- ja süvenemisaega aina vähemaks, seega on hea, kui mõni teema on nii kompaktselt esitatud, et saab selle kiirelt ja iseseisvalt omandada.

Õppija jaoks on õpiobjekt hea, kuna õppida saab omas tempos ja endale sobival ajal. Ka kordused on lubatud ning võimalus enesekontrolli testide abil oma teadmisi kontrollida tekitab vähem stressi kui eksamisituatsioon. Reflekteerimisele suunavad küsimused aitavad mõista, mis oluline ning kuhu edasi minna.

Õpetaja jaoks on õpiobjekt heaks abimeheks, kui õppijad vajavad eraviisilisi õpiteid – vahel saab õpiobjekti kasutada järeleaitamiseks, teinekord aga selleks, et andekam õppija saaks rohkem teadmisi kui klassiruumis jõuab anda. Ka siis, kui mingil põhjusel peaks tund ära jääma, on võimalus  õppijad õpiobjekti juurde suunata. Või kasutada pööratud klassiruumi meetodit, kus õppija teeb teema enesele enne tundi õpiobjekti abil selgeks ning sellele järgneb arutelu klassis.

Õpiobjekt on hea abimees nii pädevuste omandamiseks ja tõhustamiseks kui ka selleks, et mõnest uuemast teemast aimu saada. Soovitame vaadata ka neid, mis esmapilgul päris teile suunatud ei tundugi – seal on palju sellist, mis paneb mõtte jooksma ja annab uusi teadmisi sellest, mis teistes valdkondades teoksil.

Edu ja Tegu õpiobjektid on üles laetud e-koolikotti, ent on ka eraldi lehekülg, kuhu oleme need kõik kokku kogunud. Vaata kõiki õpiobjekte siit.

Karjääriteemaliste õpiobjektide seast leiab nii tervikliku karjääriplaneerimise kursuse põhikooli ja gümnaasiumi noorele, kui erinevate karjääri kujundamise pädevusi arendavaid õpiampse.

Lilian Ariva, Edu ja Tegu metoodika tegevussuuna juht (Tartu Ülikool)

Õpiobjektidest lähemalt:

Kunst ettevõtlikkuse vaatenurgast – artikkel Õpetajate Lehes

Parimad metoodikad ettevõtliku hoiaku kujundamiseks – õpiobjektide tutvustus konverentsil, Sirje Rekkor.

Enesekindlus ja ebaõnnestumise hirm. Õpiobjekti tutvustus konverentsil, Aave Hannus.

Väärtuse loomine. Õpiobjekti tutvustus konverentsil, Jane Mägi.

Kuidas efektiivselt ja motiveeritult õppida. Õpiobjekti tutvustus konverentsil, Juta Jaani.