Ettevõtlusõpetaja blogi: Mariin Alatsei, Tartu Rakenduslik Kolledž

Sildid: ,

“I’ll be back” nagu ütles Terminaator – tõesti, siin ma jälle olen! Eelmisel õppeaastal jagasin teiega enda toimetamisi Tartu Rakenduslikus Kolledžis ning jätkan seda ka sellel aastal. Meeldetuletuseks, et olen majanduse ja ettevõtluse õpetaja, lisaks ka õpilasfirmade juhendaja. Osalen aktiivselt meie kooli ettevõtlusõppe arendamises ja korraldan sellega seoses erinevaid üritusi. Minu eelmise õppeaasta blogipostitusi on võimalik lugeda vanadest uudiskirjadest ja www.ettevõtlusõpe.ee kodulehelt uudiste alt.

Pikk suvepuhkus on selleks korraks läbi ning juba olen täielikult töölainel tagasi. Suvi oli lihtsalt imeline! Ma usun, et sellel aitas kaasa väga palju minu enda hoiak puhkuse suhtes – puhkus on puhkus ning seda peab päriselt nautima ja väärtustama. Olen selle mõttekäigu omastanud muusikult ja koolitajalt Sandra Vabarnalt, soovitan seda teistelegi. See ei tähenda, et ma terve puhkuse ainult magasin ja vedelesin – kuigi jah, ma pole vist ükski suvi nii palju maganud aga võtsin seda suve nii, et koguaeg ei pea kuskile kiirustama ja igale poole ei peagi jõudma, vaid tuleb nautida mõnusat olemist ja tegeleda nende asjadega, mis päriselt rõõmu toovad. Näiteks leidsin ma endale uue ägeda hobi – SUP-lauaga sõitmise. Ma tegelikult püüan seda hoiakut endas kaasas kanda ka terve õppeaasta jooksul – tööasjad on väga olulised aga selle juures ei tohi kindlasti ära unustada puhkust ja enda isiklikku aega, kus päriselt lülitangi ennast 100% tööasjadest välja. Usun, et nii tuleb see tööaasta ka väga mõnus, ilma suurema stressi ja ülekoormuseta.

Ettevõtlusõpetajate kogukond pani tegevusplaani paika

Majandus- ja ettevõtlusõpetajad õppeaasta plaane pidamas

Sellest õppeaastast on meie koolis uus ettevõtlusõppe koordinaator, kelle eestvedamisel on ka juba esimesed koosolekud peetud meie majandus ja ettevõtlusõpetajate kogukonnaga. Õppeaasta tegevuskava oleme paika pannud ja olen täitsa põnevil selle pärast! Juba 6. oktoobril ees ootamas meie kooli ettevõtluspäev, mille osa tegevustest on võimalik jälgida teil kõigil veebi vahendusel. Selle aastase ettevõtluspäeva põhifookus on tehnikavaldkonnal. Järgnevad nädalad mööduvadki selle ürituse korraldamise rütmis – see on lihtsalt suurepärane, kuidas kogu majanduse-ettevõtluse õpetajate meeskond ühise eesmärgi nimel koos toimetab. Kindlasti jätkuvad sellel aastal ka populaarseks saanud häkatonid, kuid oleme plaaninud mitmeid uuendusi ja muutusi nendesse, et õpilastel oleks ikka põnev. Detsembris toimub aga jõululaat ning märtsi alguses ülekooliline Aasta Tegija ettevõtlusoskuste võistlus. Nii et tegemist jagub terveks õppeaastaks.

Muidugi ei saa ma nende ürituste korraldamise kõrvalt ära unustada tundide andmist. Ka sellel aastal on mind ees ootamas väga palju erinevaid õppegruppe, väga erinevate tasemetega. Kokkadest juuksuriteni, ilma haridusnõudeta kuni töökohapõhiste õppijateni. Lisaks varasemalt õpetatavatele ainetele nagu majandus ja ettevõtlus, on minu antavate ainete nimekirja lisandunud ka mitu uut põnevat õppeainet. Üheks uueks õppeaineks on „Isiklik bränding ja turundus“, kus hakkame näiteks õppijatega tegelema kõige sellega, mis puudutab sotsiaalmeediakontosid ja seal oma toodete/teenuste müümisega. Veel hakkan õpetama „Projektijuhtimist“, selles aines tahaksin kindlasti õpilastega jõuda selleni, et teostame vähemalt ühe õpilasprojekti. Sinna küll on veel palju aega, kuid kevadisel perioodil hakkan valikaine tunde andma ka ühes Tartu gümnaasiumis – hoopis teistsugune väljakutse minu jaoks.

Väga loodan ka, et sellel aastal alustab koolis tegevust ka mõni õpilasfirma. Mõned aastad on selles osas kahjuks paus olnud, kuigi meil on koolis päris mitu õpilasifirmade juhendajat, sh mina ning kindlasti on ka koolis väga head võimalused õpilasfirma tegevuse läbiviimiseks, olgu selleks praktikaklassid ja sealsed töövahendid, suurepäraste oskustega erialaõpetajad või üldine koolipoolne tugi. Õpilasfirmade tegevuse ärgitamiseks oleme sügisesse planeerinud ka ülekoolilise niiöelda motivatsioonipäeva, kus tutvustame juhendajaid, kuulame edulugusid ja genereerime äriideid.

Ma soovin kõigile imelist kooliaastat, nähke enda ümber ägedaid võimalusi ja haarake nendest kinni, ka siis kui esialgu tunduvad need hirmutavad ja rasked. Suure tõenäosusega kujunevad nendest aga hoopis põnevad seiklused ja kordaminekud! Seejuures kindlasti puhake ja seda päriselt, vajutage tööasjadele mõnikord „pausi“ nuppu, et uue hooga jälle tegutseda.

Peapildil on osa Voco ettevõtlusõpetajate kogukonnast: Erki Kuus (matemaatika ja ettevõtlusõpetaja), Mariin Alatsei, Mariliis Maremäe (uus ettevõtlusõppe koordinaator ja ettevõtlusõpetaja), Kairi Nagelmaa (kutse- ja ettevõtlusõpetaja).

Loe eelmist blogipostitust siit.