27 koolitusprogrammi läbinud ettevõtlusõpetajat said tunnistuse

Sildid: , ,

31. jaanuaril 2020. aastal said tunnistuse ja tänukirja 27 Edu ja Tegu ning SA Innove poolt koolitatud ettevõtlusõpetajat. Palju õnne koolidele, kus need aktiivsed, uutest teadmistest, ideedest ning energiast tulvil õpetajad ettevõtlust õpetavad või sügisel sellega alustavad.  Ja mitte lihtsalt ei õpeta, vaid metoodiliselt arendavad õpilase ettevõtlikkust nii, et nende tulevased unistused ei jääks vaid ideedesähvatusteks peas, vaid noortel oleks julgust ja oskusi pöörata ideed uueks väärtuseks ning kasvõi arendada välja uus ükssarvik või edulugu.

Kuus kuud asjalike koolitustega lendas linnutiivul, taga jäädakse igatsema reaalsetes ettevõtluskeskkondades toimunud temaatilisi koolitussessioone ja arendavaid kohtumisi oma ala tippudega. Ja muidugi grupikaaslasi, kellega arutledes nii mõnigi ületamatuna tundunud (ettevõtlusõppe) isiklik probleemkoht sai lahti harutatud ning üksteise praktikatest ideid ammutatud.

Viimane koolitussessioon toimus koos uue, alustava baaskoolituse lennuga vaheldumisi uhiuues Tartu Ülikooli Delta majas ja sTARTUp Dayl ning diplomi lunastamiseks andsid lõpetajad alustajatele ühe korraliku (ettevõtluse) õppetunni. “Õpilaste” õpetamiseks ja nende tähelepanu saavutamiseks võeti kasutusele kõikvõimalikud praktilised metoodikad, millele lisati vürtsi tõelise näitlejameisterlikkusega – kõik pandi mängu, sest ega õpilaste rolli täitnud alustav gruppki õpetajatele armu ei andnud. Hoolimata suurest naermisest särasid kõik rahulolust ja inspiratsioonist.

Õpetajad, kes said ettevõtlusõpetaja baaskoolitusprogrammi eduka läbimise eest tunnistuse ja kolme ministri allkirjaga tänukirja

Kristi Luik Rapla Täiskasvanute Gümnaasium
Kristjan Kallavus Juhan Liivi nim. Alatskivi Kool
Karol Tšarnetski Tartu Erakool
Airi Gailit Tartu Luterlikus Peetri Kool
Annika Laane Puiga Põhikool
Katrin Ojaots Tartu Kõrgem Kunstikool
Tiia Lepik Miina Härma Gümnaasium
Silvia Paluveer Tallinna Tondi Põhikool
Gertrud Kasemaa Tallinna Vaba Waldorfkool
Heli Illipe-Sootak Audentese Spordigümnaasium
Sigrid Siik Ilmatsalu Põhikool
Kadi Aavik Audentese Erakool
Kerle Põldver Koeru Keskkool
Gerli Veeleid Maardu Gümnaasium
Kerli Õismets Tahkuranna Lasteaed-Algkool
Ljudmilla Zarina Tallinna Läänemere Gümnaasium
Maris Uudeküll Tamsalu Gümnaasium
Elina Tirgo Viljandi Kesklinna Kool
Annely Kallo Tallinna Teeninduskool
Aivi Aasmäe Palivere Põhikool
Siiri Sõmer Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium
Lisett Liiv Keila Noortekeskus
Toomas Pajula Tallinna Arte Gümnaasium
Maire Kiidron Tartu Variku Kool
Helen Binsol Tartu Hiie Kool
Raili Veelmaa Rakke Kool
Anu Kaar Rapla Gümnaasium, RAEK

 

Täname ka asutusi, kes koolitussessioone võõrustasid ja oma loo rääkisid – Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, SPARK Demo, Maakri kvartal.

Rohkem fotosid lõpuüritusest, tunnistuste jagamisest ja viimasest nö eksamipäevast on Edu ja Tegu Facebookis. 

Järgmisena juba alustanud baskoolitusprogrammi kohad on täis, kuid soovijad saavad veel liituda märtsis alustava ettevõtlusõpetaja meistriklassi koolitusprogrammiga.