Veel saab registreeruda viimasesse karjääriõppe koolitusprogrammi

Jaanuaris alustab Edu ja Tegu raames viimane põhjalik tasuta karjääriõppe koolitusprogramm õpetajatele ja kooli esindajatele!

5.01.-15.05.2023 kestva ja kuuest moodulist koosneva programmi eesmärk on toetada osalejate kompetentside arengut karjääriõpetuse valikaine läbiviimiseks, karjääriõppe lõimiseks oma ainesse ja süsteemse karjääri- ja ettevõtlusõppe kavandamiseks ning elluviimiseks oma asutuses. Koolitusele on oodatud koolidest üks kuni mitu inimest, kes ühiselt karjääriõpet rakendavad või seda tegema hakkavad. Võimalus osaleda ka üksikutel moodulitel või alustada alates teisest moodulist veebruaris. Koolitused toimuvad kohapeal, võimaldamaks võrgustiku tekkimist ja omavaheliste kogemuste vahetamist, mida senised osalejad on kõige kõrgemalt hinnanud. Koolitajateks karjäärivaldkonna eksperdid.

Miks osaleda programmis ja mis väärtus on koolist mitmekesi osalemisel?

Vastavad Kammeri kooli juht Kairi Kolk ja õpetaja Tiina Kurrik:

Otsustasime osaleda karjääriõppe koolitusprogrammis, et leida uusi väljakutseid ja mõtestada oma tegevusi. Koos kolleegiga on seda teha tõhusam, sest saab kohe õpitavat läbi arutada, leida uusi mõtteid ja mõelda, mida saab meie koolis rakendada. Kogu programm on olnud huvitav, oleme leidnud uusi kontakte ning saanud häid teadmisi. Plaanis on välja töötada haridusliku erivajadustega õpilasele karjääriplaan. Lisaks on meil pooleli õppekavatöö ning saadud teadmisi saame kindlasti rakendada. Tegemist on väga suurepärase programmiga, kuhu soovitame minna ikka mitmekesi koolist.

Õpetajana huvitab mind karjääriõpe väga. Koolitustelt sain palju uusi teadmisi ja kinnitust, et tegelen õigete asjadega. Meil oli programmis ühtne ja suurte kogemustega õppijad, see oli topeltboonus. Soovitan karjääriõppe koolitusi kõigile, kes tegelevad õpilastega, ka erivajadustega õpilastega. Kõigile on vaja anda uus võimalus ja vajadusel toetada, julgustada.

Koolijuhina toetan õpetajaid nende töös ning imetlen koolitusel osalenud õpetajate pühendumust ning loodan, et koolijuhid toetavad õpetajaid uute mõtete elluviimisel. Kõik õpilase hüvanguks ning eesti rahva mõtteviisi muutusteks, et olla tugevalt ühtehoidev ja õnnelik rahvas. Alati tuleb näha, et pilvede taga on päike.

Tutvu karjääriõppe koolitusprogrammi sisu ja toimumisaegadega ning registreeru siin.