Tule ja räägime koos Arvamusfestivalil suud puhtaks!

PISA 2015 järgi on Eesti kooliõpilaste tase maailma parimate seas ja Euroopa absoluutses tipus, kuid ainult kõrged teadmised matemaatikas või emakeeles ei taga elus hakkamasaamist. Millised on võimalused rikastada õppetööd nii, et koolisüsteem “kasvataks” julged, tegusad ja ettevõtlikud noored, kes süsteemide kritiseerimise asemel ise lahendusi pakuvad? Miks ettevõtlike noorte kujundamine lasteaiast-algkoolist ülikoolini tundub elementaarne tegevus, kuid reaalsuses ei ole seda?

Arutleme sellel teemal Arvamusfestivalil Haridus 2.0 alal. Arutelu toimub „Suud puhtaks“ saate formaadis ning juttu modereerib Urmas Vaino.

Kohal on koolide esindajatest Karmo Kurvits ( Võru Gümnaasiumi direktor), Toomas Kruusimägi ( Eesti Koolijuhtide Ühenduse eestvedaja ja Tallinna Inglise Kolledži direktor), Stella Saul (Kiviõli 1 KK õpilane), Aksel Part ja Taavet Kutsar (Kolm Põrsakest asutajad, endised Hugo Treffner Gymnasium õppurid); tööandjate esindajad Jaak Nigul (Tarmeko juhatuse liige) ning Ants Sild ( IT ettevõtte BCS juhatuse liige), Haridusminster Mailis Reps, endine haridusminister Jevgeni Ossinovski ning Riigikogu kultuurikomisjoni liige Yoko Alender. LIsaks ka Lapsevanemate Liidu esindaja Hillar Lõhmussaar.
Arutelu korraldavad Ettevõtlusõppe programm, Maakondlikud Arenduskeskused, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Kohtumiseni Arvamusfestivalil!