Timey asutaja Martin Möllits: STARTERi kogemus kulub ära ka siis, kui start-upist midagi välja ei tule

2018. aasta STARTER programmi võitjatiimi Timey eestvedaja Martin Möllits on pälvinud läbi erinevatel konkurssidel ja võistlustel osalemise tõelise tiitlite ja auhinnasaju. STARTER oli alles algus ja hoovõtu platvorm, mis lennutas Martini rahvusvahelistesse programmidesse ning Ajujahi saatesse. Ja ikkagi tundub, et ilmselt on seegi kõik alles algus – ühe suure eduloo algus.

Timey säilivusaja indikaatori idee sai alguse ülikooli puhkeruumis, kus püüti selgust saada, millised

STARTERi finalist ja võitja 2018

kohupiimad on nö sajandivanused ja millised kõlbavad veel süüa. Tuligi mõte, et võiks olla selline kleebis, mis annaks teada, kas toit on kõlblik või ei. Idee ei jäänud lihtsalt mõttevälgatuseks seetõttu, et samal ajal tuli ülikoolis ettevõtluse õppeaines samuti äriidee välja mõelda ja nii see pall veerema hakkas.

STARTER programmi oma ideed edasi arendama suunaski noormehi TalTechi ettevõtluse aine õppejõud. „Võrreldes kooliprogrammiga oli tegemist palju praktilisema kogemusega,“ tõdeb Martin. „Huvitavad mentorsessioonid, koolitused, uued tuttavad – need märksõnad vast kirjeldavad seda olustikku kõige paremini. Kõige rohkem ilmselt väärtustame seda, et saime oma ideesse väga palju usku juurde ja loomulikult suure kontaktide võrgustiku.“

STARTER oli tugev tõuge, et ideega edasi liikuda. „Noorte ja rohelistena ei osanud kuidagi algust teha ning selles osas oligi STARTER väga hea stardiplatvorm. Väga palju saab tagasisidet mentoritelt ja kontaktide võrgustik laienes metsikult. Pitchimisoskus kulub alati ära, isegi kui start-upist midagi välja ei tule,“ loetleb ta STARTERist saadud väärtusi.

Lisaks on ta läbi STARTERi avastanud endas uusi oskusi ning vanu korralikult lihvinud. „Arvestades seda, et tulin ülikooli keemiat õppima, olen aru saanud, et teaduritöö ei ole ikka minu tassike teed,“ tuleb Martin välja üllatava avaldusega. „Palju huvitavam on saada erinevate inimestega kokku ja lahendada reaalseid probleeme. Probleeme, mis sind ennast köidavad ja millest sa ise põlema lähed.“

Probleemid ja ideed leiab elust enesest

Kõigil noortel soovitab Martin alustada probleemide otsimist elust enesest.
Ei ole mõtet hakata lahendama probleemi, mis tegelikkuses ei olegi probleem. Mõelda tuleb kastist välja ja uskuda oma ideesse. See tee lihtne ei ole, kuid kaasneb väga palju hüvesid, mis rajal hoiavad. Kellel idee olemas ja oskusi napib, soovitab Martin alustada STARTER programmist, mille uus semester just algas.

Oma säilivusaja tuvastamise kleebist piloodib tiim hetkel erinevate Eesti ettevõtetega ning peale seda on plaan Eestist välja liikuda. Mõttes on ka erinevad kiirendite pakkumised suveks. Samuti ollakse uute tiimiliikmete otsingutel. Soovijad võivad võtta Martiniga ühendust – ta lubab lahkelt kõik ära kuulata, piisab sellest, kui uskuda säilivusaja kleebise ideesse ning olla aktiivne.

Rahvusvahelise kogemusega Ajujahis

Timey on oma ideega juba mööda maailma ringi tiirutanud ning saavutanud võimaluse osaleda nii USAs NGALi programmis kui ülemaailmsel tudengitiimide võistlusel Kopenhaagenis.

NGALis

Kõiki saadud kogemusi ja elamusi kiidab Martin taevani. „Ajujaht hetkel veel kestab, kuid juba siiani on olnud väga äge ja kasulik! Muljetavaldav on see, kui kokkuhoidlikud on selle aasta tiimid ning kõik on valmis alati aitama. Eriti vinged on mentorid (Kertu Kriisk ja Ergo Blumfeldt), tänu kellele oleme liikunud edasi ja kes annavad igati head nõu. Koolitajad on maailmatasemel ja tagasiside on aus ning kasulik,“ on ta väga rahul.

NGAL on selline kogemus, mida Martin soovitab igale startupperile, kellel vähegi võimalus on. See sisaldab kaks nädalat pidevat äriarendusprogrammi oma ala parimatelt ja loomulikult võimalust näha üht osa USAst. Sealne külalislahkus ja kultuur on selline, mida tasub näha oma silmaga.

Hoiame oma Timey´le Ajujahis pöialt ja tartlastel on veel võimalus kevasemestril STARTERiga liituda! Info ja registreerumine: www.starteridea.ee