Taas on võimalik liituda ettevõtlusõppe koolitusprogrammiga

Taas alustab ettevõtlusõppe koolitusprogramm baastasemele, mis annab põhjalikud teadmised ettevõtlusõppega alustamiseks ja selle parimal moel rakendamiseks. Programm koosneb kuuest moodulist ja kestab 27. juunist 2022 20. jaanuarini 2023.

Oodatud on nii õpetajad kui koolide esindajate väikesed meeskonnad (2-3 liiget), et koolitusprogrammi järgselt ettevõtlusõppe süsteemi koolis üles ehitada ja seda parimal ning praktilisel moel ühiselt ja ka lõimitult õpetada.

2021. aasta lennu lõpetanud Anneli Ilomets-Veevo jagab muljeid: “Koolitusprogramm andis mulle julgust katsetada erinevaid võimalusi, kuidas oma tunde põnevamaks muuta ning viia majandus- ja ettevõtlusõpe ka teistesse ainetundidesse. Põnev oli see, et iga kohtumine toimus erinevas kohas (tihtipeale sellistes, kus ma enne käinud ei olnud) ning esinesid väga erinevate erialade inimesed, kelle silmad särasid ning nad rääkisid oma tööst ja tegemistest suure õhinaga. See tekitas soovi rohkem uurida ja teada saada erinevate valdkondade kohta (laiendada oma silmaringi). Mulle meeldis, et oli võimalik kohtuda oma ala tippudega, kellelt sain palju motivatsiooni ning julgust mõelda väljaspool raame. Usun, et tulevikus saan nende esinejate poole pöörduda ja neid ilmselt ka kooli esinema kutsuda, sest ka õpilastel oleks põnev neid kuulata ja inspiratsiooni saada. Sessioonide vältel proovisime erinevaid aktiivseid meetodeid, mida võiks ka tunnis kasutada. Hea oli olla vaheldumisi nii õppija kui ka õpetaja rollis. Kuna programmi vältel kohtusime oma lennu inimestega mitmeid kordi ja seda erinevates linnades, siis see andis võimaluse suhelda kolleegidega üle kogu Eesti. Meil tekkis mõnus võrgustik, kus jagame materjale ning häid praktikaid, mida igapäevatöös kasutada. Mulle meeldis, et inimesed olid avatud ja jagasid omavahel kogemusi ning oli mõnus õhkkond, kus üksteist julgustati ja toetati. Mul on hea meel, et tänu programmile on mul kolleegide võrgustik üle kogu Eesti, kelle poole saan pöörduda ja koostööd teha.

Tutvu ettevõtlusõppe koolitusprogrammi teemade ja aegadega ning registreeru siin: