STARTERtechi võitja toodab innovaatilist taimetoitu

TTÜ Mektorys läbi viidud STARTERtech äriarendusprogrammi võitis Ethico Foods, kes arendab innovaatilist taimetoitlastele mõeldud kõrge valgusisaldusega ning liha maitse ja tekstuuriga burgeripihve, hakk- ja vorstitooteid.  STARTERtech äriarendusprogrammi finaal toimus 25. mail Kultuurikatlas.
Ethico Foodsi asutajad Anu Menon ja Romanozzy Beria tunnustasid läbitud äriarendusprogrammi ja ütlesid, et ilma selleta poleks nad oma idee arendamisega kindlasti nii kaugele jõudnud. „STARTERtech programmi juures hindan kõige enam teisi meeskondi, kes olid väga toetavad ja inspireerivad, aga ka korraldajaid, kes olid alati nõuga abiks ning viisid meid, võistlejaid kokku õigete inimeste ja äripartneritega,“ sõnas Anu Menon.
Peaauhinnana anti välja kutse 25 000 eurose auhinnafondiga The University Startup World Cup 2017 konkursile Taani.
Latitude59 raames toimunud Demo Day on STARTERtech äriarendusprogrammi finaalüritus, mis on lõppakordiks neljakuulisele koolitus-, töötubade ja mentorsündmuste sarjale.  Demo Day-lanti välja mitmed toetajate ja partneri eriauhindu:
• Start-up arendusauhind 1000€ – Õpilasfirma Laps Kooli (koolilastelaste sõidujagamisteenus)
• Advokaadibüroo Teder eriauhind „Juriidiline nõustamine“ – meeskond Elcons (elektroonilised konstruktorid lastele)
• Head Capital eriauhind – „Ahead Academy Startup Bootcamp programm“ – Elcons (elektroonilised konstruktorid lastele) ja FusionPedal (innovaatiline kitarripedaalide riist- ja tarkvara)
• Ajujaht TOP100 eriauhind – Õpilasfirma Laps Kooli (koolilastelaste sõidujagamisteenus)
• Prototron TOP40 eriauhind – MorphoVR (virtuaalreaalsuse tehnoloogial põhinev keelte õppimise tarkvara)
• Wave Ventures eriauhind „Õhtusöök soome riskikapitali investoritega“ – MoleQL (haridusalane liitreaalsuse rakenduskeemia paremaks õppimiseks)
TTÜ Mektory startup programmijuht Anu Oksa sõnul oli Demo Day väga edukas: “Olen uhke ja rõõmus, et start-up programmidest sirgub järjest enam edukaid start-up meeskondi. Kõikidel esinenud meeskondadel on tugevad meeskonnad, valminud prototüübid ja võimekus ja tahe muuta maailma.”
Žüriiliige Petri Saarinen oli rõõmus, et TTÜ Mektory toob oma äriarendusprogrammi parimad meeskonnad ideid esitlema Latitude59 konverentsile. „Alustavad start-upid vajavad tuntust, suurtel konverentsidel üles astudes saavad nad juba varases arengustaadiumis palju tähelepanu ja väärtuslikke ärikontakte,“ tõdeb Saarinen. Demo Day rahvusvahelisse žüriisse kuulusid Elisabeth Fullerton (USA), Sean Percival (USA), Petri Saarinen (Soome), Olli Rissanen (Soome), Margus Uudam (Eesti), Rain Rannu (Eesti), Sven Illing (Eesti) ja Veikko Maripuu (Eesti).
STARTERtech äriarendusprogramm on start-upidele lävepakuks ettevõtlusmaailma ning turvaliseks katsetamise keskkonnaks, kus võib oma ideed katsetada, läbi kukkuda, õppida ja uuesti alustada. Programmis osalevad tehnoloogiavaldkonna ettevõtlusest huvitatud noored ülikoolidest, rakenduslikest kõrg- ja kutsekoolidest ning gümnaasiumidest. Nelja kuu jooksul läbitakse start-upindusega seotud koolitusi ja loenguid.  Järgmine STARTERtech äriideede arenguprogramm algab TTÜ Mektorys 18. septembril 2017.
STARTER kuulub ülikoolide ülesesse ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu, mida toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Euroopa Sotsiaalfond.

 

Ürituse pildigaleriid näeb Facebookist