STARTER@Tartumaa alustab hooaega

Neljapäeval, 20. septembril algab Tartu Ülikooli ideelabori sügishooaeg ideede häkatoniga, mis on osa uuest ülelinnalisest inkubatsiooniprogrammist „Fast Track Tartu“. Programmi mõtlesid tänavu suvel üheskoos välja Tartus äriedendusega tegelevad organisatsioonid.

20. septembril ärikeskuses Spark Hub toimuv kuuetunnine häkaton on ideede otsimise ja meeskondade moodustamise töötuba, aga ka äriideede arenguprogrammi „Starter“ ja ettevõtluskursuste avaüritus. Päeva juhivad inspiratsioonikõneleja Harald Lepisk ja Pärnu „Starteri“ juht Taavi Tamm.

Üritusele on oodatud kõik, kes tunnevad huvi ettevõtluse vastu, olenemata sellest, kas neil endal on edasiarendamist vajav idee. Kui kõik ideed on ära kuulatud, võivad soovijad liituda meeldivaima äriidee meeskonnaga ja asuda ideearenduse kallale kas „Starteri“ või ettevõtlusalase ainekursuse raames. „Starter“ on semestripikkune töötubade programm, mille teemade seas on muu hulgas turundus, äriideede esitlemine ja teenusedisain. Töötubades on juhendajateks kogenud praktikud. Parimad ideed jõuavad 2019. aasta 24. jaanuaril sTARTUp Day äriideede lavale.

Ideelabori juhi Maret Ahoneni sõnul erineb selleaastane ideede häkaton eelmistest, kuna esimest korda korraldatakse seda koostöös Tartu start-up-kogukonnaga. Kohale tulevad kõik Tartu idufirmade kogukonna esindajad, kes tutvustavad noortele oma tegemisi.

„Tahame proovida, kas organisatsioonide toomine ühte kohta aitab alustavatel meeskondadel kiiremini mõista, mis toimub Tartu idufirmades,“ ütles Tartu Linnavalitsuse targa linna valdkonnajuht Lauri Sokk. „Kui selline formaat ennast õigustab, näeme üheskoos rohkem vaeva selle nimel, et saaksime nimetada kogu Tartu idufirmade ökosüsteemi Tartu linna kiirendiks, mis aitab ägedatel ideedel ja meeskondadel sujuvalt jõuda soovitud eesmärgini.“

Programmiga „Starter“ liitumiseks saab registreeruda www.starteridea.ee kodulehel. Programm on  osalejatele tasuta ja üritused toimuvad inglise keeles.

Programmi „Starter“ toetab Euroopa Sotsiaalfond.