STARTERtallinn võitja arendab chatboti vähihaigetele

TalTech Mektory ja Tallinna Ülikooli ühise äriideede arendusprogrammi STARTERtallinn võitis Tallinna Tehnikaülikooli tudengitest koosnev meeskond Recovery Companion, mis arendab vähihaigetele mõeldud virtuaalset platvormi toetusgrupi või tugi-isiku leidmiseks. Tiimi kuuluvad Eric Blake Jackson, Byron Sowerby, Rebecca Adegunle, Khayyam Zulfigarzada, Sara Osali.

Peaauhinnana anti välja 1000 eurot. Inspiratsioonipreemiad 500 eurot said Tallinna Ülikooli meeskonnad Ohhsanugis ja ÄngFree. Kõik kolm auhinda on välja pandud Tallinna Ettevõtlusameti poolt.

Meeskond Ohhsanugis plaanib samanimelise koomiksi baasil väljaarendatud lõbusa toodete sarja (T-särgid, aluspesu, sokid jmt) tootmist; mis on mõeldud selleks, et tuua naeru ja lõbusaid hetki meie igapäevaellu. Tiimi kuuluvad Sandra Silver, Kaur Terep, Kristjan Sven Kukk, Samuel Koppel, Morten Milder ja Mark Eric Kammiste.

Meeskonna ÄngFree idee seisneb taaskasutatud materjalidest stressinukkude valmistamises. Tiimi moodustavad Haapsalu kolledži tudengid Triin Resik ja Tiina Elvelt.

Recovery Companion

Latitude59 raames toimunud Demo Day on STARTERtallinn äriarendusprogrammi finaalüritus, mis on lõppakordiks kolmekuulisele koolitus-, töötubade ja mentorsündmuste sarjale. Finaali pääses 37 meeskonnast 10 meeskonda: A.G.U, E-DR, Ohhsanugis, QQ, Recovery Companion, Smart Vending Machines, Verum Solutions, Treff, TripTime ja ÄngFree.

Demo Day-l anti välja ka eriauhindu mitmete toetajate ja koostööpartnerite poolt: Tehnopol Startup Inkubaator, Prototron, Tallinna Loomeinkubaator, SEB Eesti, Deloitte Eesti, Avokaado, EstBAN, Fundwise, Elisa Eesti, Tieto Eesti, CleanTech ForEst, ERGO Kindlustus, Veebimajutus.ee, Ajujaht, Spring Hub, TalTech Mektory.

Demo Day-l meeskondade tööd hindas 14-liikmeline ekspertidest ja toetajatest koosnev žürii, kuhu kuulusid Annika Loigu, Erki Ani, Harri Tallinn, Heiti Mering, Jana Pavlenkova, Jelena Žovnikova, Kertu Kriisk, Mariana Hagström, Mariko Kolk, Marko Pikani, Martin Goroško, Ragnar Toomla, Toomas Türk ja Tõnis Bramanis.

STARTERtallinn äriarendusprogrammi finaal toimus 17. mail Kultuurikatlas Latitude59 raames.

STARTERtallinn äriarendusprogramm on start-upidele lävepakuks ettevõtlusmaailma ning turvaliseks keskkonnaks, kus võib oma ideid katsetada ja arendada. Programmis osalevad ettevõtlusest huvitatud noored ülikoolidest, rakenduslikest kõrg- ja kutsekoolidest ning gümnaasiumidest. Kolme kuu jooksul läbitakse ettevõtluse alustamisega seotud koolitusi ja töötubasid. 2019. aasta kevadsemestrist ühendati STARTERtech ja STARTERcreative ühiseks STARTERtallinn programmiks. Järgmine STARTERtallinn äriideede arenguprogramm algab septembris 2019.

STARTER kuulub ülikoolide ülesesse ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu, mida toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Euroopa Sotsiaalfond.

STARTERtallinn finalistid ja žürii