STARTERis genereerivad ideid nii õpilased kui tulevased õpetajad

STARTERi kevadsemester on täies hoos!

STARTERtallinna ja STARTERtartu mentorüritused tõid tavapäraselt poole semestri peal toimuvale kiirkohtingule kokku üle 40 mentori ja rohkem kui 120 noort, inspiratsiooni said mõlemad osapooled. Tiimid said kogenenud mentoritelt olulisi nippe, kuidas oma ideed edasi arendada.

Gümnasistidele on kevadel toimunud kaheksa töötuba selleks soovi avaldanud koolides: Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis, Ehte Humanitaargümnaasiumis, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis, Põltsamaa Ühisgümnaasiumis. Ida-Virumaal kogunesid töötuppa suisa nelja kooli õpilased Kohtla-Järve Gümnaasiumist, Mäetaguse Põhikoolist, Jõhvi Põhikoolist ning Iisaku Gümnaasiumist.

Gümnasistide töötubade põhifookus on olnud karjääri planeerimisel, esitlusoskuste lihvimisel ja uute ideede genereerimisel ehk kõigel sellel, mis muutub vajalikuks kohe, kui kooli uks peale lõpetamist enda järel kinni panna.

Ka Tartu Ülikooli õpetajaõppe üliõpilastel ei lastud mugavalt teooriat kuulata, vaid nemadki pidid ideede arendamise protsessi ise läbi tegema aine „Ettevõtlus ja ettevõtlikkus õpetajatöös“ raames. Just läbi kogemuse oskavad nad tulevikus toetada oma ppijate ideede arendamist praktilisel moel.