STARTERI võidutiim võitleb viirustega veeslahustuva meepakikese abil

8. detsembril AHHAA teaduskeskuses toimunud rahvusvaheline ärifestival sTARTUp Day tõi kohale 2600 inimest. Teiste äriideede esitlemiste ja muude esinemiste seas toimus ka STARTERi lõppfinaal.
STARTERi lõppvooru pääses eelnevalt valitud neli tiimi Tallinna kõrgkoolide programmidest STARTERcreative ja STARTERtech ning samal päeval Lõuna-Eesti STARTERlabist valitud kaks tiimi. Rahvusvahelise žürii hinnangul osutus parimaks STARTERi tiimiks Decomer Technology, kes sai võimaluse esitleda oma ideed päeva lõpus veel sTARTUp Day pealaval koos teiste programmide viie parima tiimiga.

Decomer Technology

Decomer Technology arendab kilematerjali ehk bioproteiini põhist bioplastikut, mida nad hetkel kasutavad mee pakendamiseks. Bioplastik sulab soojas teevees ning ei ole tervisele kahjulik. Nüüd ootab noori ettevõtjaid Mart Salumäed ja Kelly Kangurit ees auhinnaks saadud Euroopa Innovatsiooniakadeemia külastus Portugalis ning Arctic15 üritus Soomes. Lisaks on Decomer Technology Ajujaht Top30 hulgas.
“sTARTUp Day eel olime väga põnevil ja kuigi olime iseendas kindlad, siis tugevas konkurentsis oli žürii otsust võimatu ette näha ja hoidsime viimase hetkeni hinge kinni. Pärast peavõitu olid emotsioonid väga kõrgel ja võimalus minna Portugali EIA programmi osalema on väga äge ning aitab meie ettevõttel korraliku hoo sisse saada. Edasine võit ja pääs üritusele Arctic15 ning võimalus pitchida pealaval andsid indu veelgi juurde ning oli tore näha, et meie idee nii paljudele korda läks,“ ütles Decomer Technology kaasasutaja Mart Salumäe.

Decomer Technology käis külas ka Ringvaates – saade on järelvaadatav SIIT

Kuus STARTERI finalisti ja nende ideed:

STARTERcreative :
HOMIE – pakub online keskkonda välistudengitele lihtsustamaks nende korteriotsinguid, mis takerduvad sageli info puuduse, keelebarjääri ja kõrgete hindade taha.

FlyMusician – soovib koostöös lennufirmadega pakkuda lahendust, mis garanteeriks muusikutele muusikariistade turvalise transpordi lennukis.

STARTERtech:
ArtiSun – loob unikaalset kunstvalgustuse tehnoloogiat mis on vajalik taimekasvatajate hulgas efektiivse simuleeritud keskkonna loomisel tagades energia kokkuhoiu kuni 50%. ArtiSun’i pulseeriv Smart-valgussüsteem koos õige spektrumiga on kohaldatav taimede kasvu- ja puhkusperioodi nõuetele ning säästaks taimekasvatajale hulga energiat ja raha.
Easy CNC – idee on kiirema ja kasutajasõbralikuma CNC-seade väljatöötamine, nii et seda saavad kasutada ka CAD-programmi mitteoskavad inimesed.

STARTERlab:
Decomer Technology – toodab vees lahustuvat bioplastikut
Espuro – lõi õhupuhastaja, mis on ühendatud nutiseadmega. Lisaks saab seadmest muuta ka õhuniiskuse taset.