STARTERi vilistlased esitlesid oma ideid jääaugus

Eelmise aasta detsembris sTARTUp Day suurel laval toimunud Kaleidoskoopi äriideede konkurssi võitjatiimid Festera ja Tritsu sõitsid eelmisel nädalal ligi tuhat kilomeetrit põhjapoole – Soome Oulu-nimelisse linna rahvusvahelisele pitchimisüritusele Polar Bear Pitching.  Rahvusvaheline start-up üritus toimus Oulus sel aastal juba kolmandat korda ning ürituse teeb eriliseks selle läbi viimise vorm – äriideede pitchimine toimub vööni jääkülmas järvevees seistes! 

Meeskondadega kaasas olnud STARTER programmi mentor Sven Parkel tunnistab, et ootused üritusele olid kõrged: “Ei tea ühtegi teist sarnast võistlust, seega isegi ei osanud midagi oodata! Finaali tarvis oli Oulu Teatrimaja kõrvale jäässe raiutud jääauk, üles pandud tablood ja kaamerad, niiet üritust sai jälgida ka kõrvalolevalt ekraanilt. Kohale oli toodud grill, tribüünid ja soe vann jääaugust tulijatele. Konkurents oli väga kõrge, ent jäine vesi pani mitmed esinejad raskesse olukorda. Paaril korral läks mõttelõng üpriski puntrasse, kuid samas oli ka väga selgeid ja väljapeetud pitche. “

Sügisel STARTER programmi lõpetanud Tritsu (endine Triplecase) tiimi eestvedaja Liis Järvamägi jaoks jääkülm vesi aga segav faktor ei olnud: „Vees olles läks kogu tähelepanu niikuinii vaid oma sõnumi edastamise peale – külm vesi andis vaid adrenaliini juurde!“ Lisaks valmistus neiu põhjalikult, alustades nädal aega enne Soome sõitmist oma hommikut Anne kanali jääaugus. „Seal läksin vette õlgadeni, kuid Oulus pidi vees olema vaid kuni puusadeni – raske treeningul, kerge lahingus,“ muigas Liis.

Osalejad tulid Polar Bear Pitchingult tagasi laetuna positiivsete emotsioonidega: “Saime kuulata huvitavaid esinejaid ja osaleda brändi loomise töötoas, kus meie pinalite ja hoiustuskottide idee hästi vastu võeti ja omapoolseid soovitusi jagati. Õhtune finaalüritus oli ka väga suurejooneline ja soe. Väga lahe oli näha finaalis pitchimas meie Eesti ettevõtjat Siim Taali! Kohe tekkisid kujutluspildid, kus järgmisel aastal võiks juba ise selle mõnusa muusika saatel punasel vaibal jääaugu poole kõndida ja külmas veed investoritele oma ideed müüa,” muljetab noor ettevõtja.

“Lisaks sellele saime kahe päeva jooksul networkida ettevõtjatega üle kogu maailma; jagada mõtteid, visiitkaarte ja õppida midagi uut. Esimesel päeval kohtasime juba palju edumeelseid ja toredaid inimesi – näiteks olen tänulik, et saime õppida selliselt inimeselt nagu John Bates! See meeldiski mulle ürituse juures kõige rohkem, et saime koos olla edukate inimestega – edukaks saamiseks tuleb ennast selliste inimestega ümbritseda! Kokkuvõttes õppisime, et kui sul on idee ja sa tahad luua muutust, siis aja järjepidevalt oma asja. Kindel see, et me oma ideed maha ei viska ja seda saab kõvasti edasi arendada!
Allikas: TÜ Ideelabor

STARTER programmi tegevusi toetatakse Euroopa Sotsiaalfondist.