STARTERi tiim võitis Soome Polar Bear Pitching võistlusel esikoha

Eestit esindanud noored alustavad ettevõtjad võitsid veebruaris Soome populaarse rahvusvahelise äriideede liftikõnede võistluse Polar Bear Pitching Competition. Kaheksa Eesti kõrgkooli koostöös läbiviidava STARTERi äriideede arendusprogrammi sügissemestri üks parimaid meeskondi ArtiSun (mille eestvedajateks on TTÜ tudengid Martin Pajuväli ja Tatsiana Zaretsjaya) pääses avalduse põhjal 28 tiimi hulgas võistluste eelfinaali ja sealt edasi esitatud liftikõne põhjal ka finaali.

Finaalis tuli nabani jääaugus oma liftikõnet esitades rinda pista 11 konkurendiga, kelle hulgas oli ka teine Eesti tiim, Tartu Ülikooli korraldatud Kaleidoskoopi võistluste parim Edible. Edible arendab söödavaid söögiriistu. ArtiSun arendab taimekasvatuseks mõeldud valgustehnoloogiat.

Vaata esinemisi siit:

ArtiSun 
Edible

Polar Bear Pitching Competition’i võitjad tõid peaauhinnana koju 10 000 eurot ja auhinnareisi Hiina Silicon Valleysse. ArtiSun valiti muuhulgas detsembris ka STARTERi parimaks tiimiks TTÜ Mektorys.

STARTERi programmijuht Piret Arusaar väljendas heameelt Eestit esindavate tudengite konkurentsivõimelisuse üle erinevatel rahvusvahelistel start-up võistlustel. „Kõrgkoolide ülene STARTER programm on olnud mitmetele tiimidele hüppelauaks rahvusvahelistel võistlustel edu saavutamisel. See näitab, et lisaks toele äriidee elujõuliseks vormimisel on programmist saadud esinemisoskusi ja julgust võtta vastu ettevõtluse alustamiseks vajalikke väljakutseid,“ rääkis Arusaar.

Polar Bear Pitching on traditsiooniline veebruaris toimuv start-up firmade üritus, mis toob kokku startup entusiastid, investorid, ettevõtjad ja teised olulised ettevõtlusega seotud isikud üle maailma.
Tegemist on ekstreemse üritusega, kus osalevad alustavad ettevõtjad peavad oma ideed tutvustava liftikõne esitama nabani jääkülmas Läänemeres seistes. Sellel aastal oli osalejaid lisaks Eestile ja Soomele ka Prantsusmaalt, Iirimaalt, Lätist, Norrast, Venemaalt ja Vietnamist. Kohtunikeks olid nii Soome kui rahvusvahelised investorid. Eestlased osalesid finaalis ka möödunud aastal. Lisainfo ürituse kohta: www.polarbearpitching.com/program/

STARTER on kaheksa Eesti kõrgkooli koostöös läbiviidav äriideede arendamise programm õppuritele, kus noored ettevõtjatest mentorite, investorite ja teiste spetsialistide toel oma äriidee reaalseks ettevõtluseks vormimisel koolitusi, tuge ja nõu saavad. Semestri lõpus valitakse parimad meeskonnad, kes saavad idee edasiarendamiseks hoogu andvaid auhindu. STARTER programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond, see on osa Haridus- ja Teadusministeeriumi juhtimisel ellu viidavast ettevõtlusõppe programmist. Lisainfo STARTER programmi kohta: www.starteridea.ee

Fotode autor: Henry Luoma (mashable.com)