STARTERI mentorsündmus tõi kokku rekordarvu osalejaid

Startup mentorsündmus Startup Speed Dating Night tõi 26. oktoobri õhtul Tallinna Lillepaviljoni pea 75 startup meeskonda ja 60 ettevõtlusmentorit. Iduettevõtete kiirkohtingul said meeskonnad mentoritelt kriitilist tagasisidet, häid nõuandeid ning vastuseid olulistele küsimustele.

Sündmuse eesmärk oli tuua kokku ülikoolidest alguse saanud startup meeskonnad ja Eesti iduettevõtete kogukonna liikmed – eksperdid, mentorid ja investorid, et anda meeskondadele sisendit, kuidas oma ideed paremini edasi arendada. Sündmusele valitud mentorid olid meeskondi nõustamas ärimudelite, intellektuaalomandi, programmeerimise, müügi ja turunduse, tootearenduse ning teenusedisaini ja teistel teemadel. Paljude, eelkõige idufirmade juhtide seas olid meeskondi nõustamas ka Kodasema asutaja Marek Strandberg, EASi nõukogu esimees Erki Mölder ja Arengufondi juhtinud Pirko Konsa.
„Mentorid panustasid vabatahtlikult oma aega, et aidata varajase faasi ettevõtetel astuda need esimesed ja kõige raskemad sammud ettevõtte rajamise teel,“ märkis STARTERcreative programmijuht Marek Mühlberg ja lisas, et nende ekspertide missioonitunne väärib tunnustust.

Mektory STARTERtech programmijuhi Anu Oksa sõnul võttis kiirkohtingust seekord osa rekordarv meeskondi ja mentoreid. “Esmakordselt osalesid meeskonnad ka Narvast ja Kohtla-Järvelt. Oluline on ka rõhutada sündmuse rahvusvahelisust – meeskondi oli paljudest Euroopa riikidest ja väike delegatsioon ka Lõuna-Koreast,“ lisas Oks.
Sündmuse vedasid inspireerivate sõnavõttudega käima eelmise Ajujahi võitjameeskonna Temp-ID tegevjuht Rait Rand, SprayPrinteri kaasasutaja Sirla ning Scoro tegevjuht Fred Krieger. Õhtut juhtis STARTER@Pärnu programmijuht Taavi Tamm.

Mentorõhtu korraldasid äriideede arenguprogrammi STARTER loomeettevõtluse suuna juhtkeskus Tallinna Ülikool ning tehnoloogiaettevõtluse suuna juhtkeskus Tallinna Tehnikaülikool. Õppurite äriideede arengu toetamiseks loodud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris. Tänaseks on programmi läbinud sadakond meeskonda.

Startup Speed Dating Night toimus juba neljandat korda Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori koostöös. Startup Speed Dating Nighti ja STARTER programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.