STARTER kevadsemestri võitja arendab inimeste kultuurihuvi

Sildid:

STARTERtallinn, STARTERhaapsalu ning STARTERkohtla-järve kevadsemestri 2022 Grand Prix võitja on meeskond DOKAS! Dokas arendab sotsiaalset äppi ja NFT-põhist kogumiskaardimängu, mis aitab luua ja hoida suhteid kultuuriasutuste ja nende külastajate vahel. Tegu on telefoni suhtlusrakenduse ja kogumiskaartide mänguga, mis toimib kui mänguline lojaalsusprogramm: külastajad koguvad üritusil, näitustel, etendustel jms osaledes punkte. Samal ajal aga avanevad kultuuriorganisatsioonidel paremad võimalused saada ülevaadet oma publiku eelistustest ja lojaalsusest ning soovi korral neid märgata ja premeerida. Rakendus on juba toimimas ning edukalt katsetatud ka Kaunas 2022 kultuuripealinna programmis.

Kaks inspireerivat auhinda anti välja JÕHU tiimile (STARTERhaapsalu programmist) ja tiimile Sign A Song! Jõhu arendab tuleviku jahu – üks jahu sobib kõigile; Sign a Song võimendab kuulmispuudega laste integratsiooni, luues lastele lõbusaid ja meelelahutuslikke viipekeelseid lauluvideosid. Lisaks pandi välja suur hulk eriauhindu meie koostööpartnerite ja toetajate poolt!

DOKASe eestvedaja Gytis Dovydaitis andis meile kiire intervjuu.

– Miks otsustasid osaleda STARTERtallinna programmis?

Selleks oli mitu põhjust. Alguses ahvatles programmi pakutav teadmine. Enne Tallinnasse tulekut ehitasime juba “Kaunas – Euroopa kultuuripealinn 2022” raames oma ideed.  Jaanuaris käivitasime Doka alfa-versiooni ja tundsime, et sellest on võimalik tekitada jätkusuutlik äri. Kuid mitte kellelgi meie meeskonnas ei olnud kokkupuudet ettevõtlusega, seega ei olnud lihtne leida fookust, sõnastada selge väärtuspakkumine ja luua äriplaan. Kui sain kutse osaleda STARTERtallinna programmis, ei pidanud pikalt mõtlema, tundus, et see programm annab kõik, mida vajame! Või vähemalt juhatab meid õigele teele. Veelgi enam, STARTER andis ka ECTS-i krediiti, nii et see oli minu kui Erasmus+ vahetusõpilase jaoks väärtuslik. Lõpuks tulime Rūtaga Tallinnasse, et kasvatada end nii professionaalide kui inimesena. Üks sisekokkulepetest, mille päris alguses sõlmisime, oli haarata kinni võimalikult paljudest võimalustest.

– Mis oli sel teekonnal STARTERIS kõige kasulikum?

Peamine kasu, mida me selle teekonna jooksul saime, on täielik kindlus, et Dokas võib kasvada kasumlikuks äriks. Enne STARTERit oli meil palju entusiasmi, palju ideid ja puhas rõõm valmistatava toote üle. Kuigi me uskusime, et sellel on äripotentsiaal, siis sellest ei piisanud, sest unistused on üks asi, plaanid midagi muud. STARTER pakkus meile inspireerivat ettevõtjate sotsiaalset konteksti ja teadmistest pakatavaid loenguid, mis aitasid meil oma mõtteid struktureerida ja visiooni fokusseerida. Nüüd oleme 100% kindlad, et paneme selle toimima!

– Mis tunne on võita?

Kuigi andsime endast parima, tuli võit ikkagi suure üllatusena. Mõtlesime kolmanda või teise koha peale, aga kindlasti mitte esimesele. Võistlustules oli nii palju tublisid võistkondi! Võit jõudis mulle pärale alles peale ürituselt lahkumist. Jagasin siis kohe meeskonnaga uudist, kes kõik olid sel ajal Leedus meie projektiga tegelemas. Mind valdas emotsioonide tulv: suur tänutunne selle võimaluse eest, enesekindlus, et saame idee tõesti toimima, entusiasm anda endast parim, rõõm tunnustusest, kahju teistest meeskondadest,  millesse ma tõeliselt uskusin ja soov veel rohkemate teadmiste ning praktika järele. Dokast  ehitades õpime pidevalt oma vigadest ja see on äärmiselt võimestav. Meid ootab ees suur teekond ja oleme kõik sellest kogemusest juba ette vaimustuses!

PALJU ÕNNE, DOKAS TIIM! Soovime edu edasisel teekonnal!

Fotosid leiad Facebookist:

STARTER alustab taas septembris!