STARTER programmi kogemus on sama palju väärt kui toimiv ettevõte
Sildid: STARTER
Kas tead mõnda õpilast, kellel on idee, kuid ta ei astu sammugi elluviimiseks, sest ei oska? Saada ta STARTER kevadsemestri programmi!
Äriideede arendusprogramm STARTER on mõeldud kõikidele õppuritele, kes tahavad õppida idee arendamise protsessi ja testida oma idee võimekust praktikas. Või hoopis leida idee, millest teha enda töö ja sissetulek.
Programm algab avaüritusega, kus saab genereerida ideid mistahes valdkonnas ja moodustada huvi põhiselt tiime. Semestri jooksul toimuvates töötubades käsitletakse idee arendamiseks olulisi ettevõtlusega seotud teemasid: ärimudeli loomine, tootearendus, turundus ja müük, intellektuaalomand, ideede esitlemist (liftikõne) jpt. Paralleelselt toimuvad individuaalsed nõustamised juhendajate ja mentoritega. Semester lõpeb oma idee esitlemisega, parimad saavad auhindu, mis aitavad ideed veelgi arendada või realiseerida (nt pääsu inkubatsiooniprogrammi või Ajujahti).
Oodatud on kõikide valdkondade õppurid, sest ühes edukas tiimis vajatakse väga erinevaid kompetentse!
STARTERi läbinud Martti Saarme toob välja 3 väärtust, mis tema programmist sai:
Ägedad kaasosalised. STARTER programm toob kokku inimesed erinevatest valdkondadest, kellel kõigil on ühine eesmärk midagi ära teha. Inimesed on väga avatud ning mitmekülgsed – just erinevaid oskusi ongi ühe idee arendamiseks vaja. Kokku saavad inimesed erinevatest riikidest, seega leidsin programmist ka palju uusi huvitavaid tutvusi.
Arendavad töötoad. Töötoad toimusid umbes kaks kord kuus ja nii 4 kuud. Selle aja jooksul sain palju teadmisi ettevõtte loomise ning selleks vajaliku eeltöö kohta. Õppisin ideed kaardistama ja arendama nii, et sellest saaks päriselt tulu teeniv idee. Lisaks õppisin, kuidas seda ideed turundada. Oma idee teistele esitlemine liftikõne vormis (inglise keeles: pitching) oli ilmselt koht, kus arenesin kõige rohkem.
Tipptasemel mentorid. Töötubasid viisid läbi paljud oma ala professionaalid. Tasemel liftikõne treenerid nagu Harald Lepisk ja Gleb Maltsev andsid head nõu, kuidas avalikult esinedes jääda rahulikuks ning kuidas üldse leida endas see julgus teiste ette minna. Mentorite tagasiside karusellil oli ettevõtjaid igast valdkonnast, seega saime ise valida endale sobivad ning nende käest saime ausat tagasisidet oma idee kohta. Lisaks olid tasemel turundus-, rahandus- ja õiguseksperdid.
Kuigi minu idee peale STARTER programmi edasi ei läinud, siis sain väärt kogemuse ettevõtluse alal ning leidsin julguse avalikult esineda ning tegeleda oma ideega nii, et sellest midagi tulutoovat areneks.
Tule virtuaalsetele avaüritustele!
STARTERtallinn avaüritus
18. veebruar kell 14.00-18.00
STARTERtartu Ideede Häkaton
18. veebruar kell 16:00
STARTERhaapsalu avaüritus
27. veebruar kell 17:00-19:30
STARTER@Kohtla-Järve – esimene seminar toimub juba 15. veebruaril.
Loe STARTER programmi kohta täpsemalt ja registreeru programmi ning avaüritustele siin www.starteridea.ee