STARTER lükkab kevadel taas ideedele hoo sisse

Sul on idee, kuidas muuta eluolu paremaks, mida uudset võiks toota või pakkuda, kuid puudub teadmine, kust alustada? Äriideede arendusprogramm STARTER käivitab jaanuaris oma viienda hooaja. Üle-eestilises ja kõigile õppuritele suunatud programmis on kõigil ettevõtlikel noortel võimalus genereerida uusi ideid, omandada ettevõtluses läbilöömiseks vajalikke teadmisi ning arendada oma ideid meeskondlikult mentorite nõustamise toel.

STARTER programmis saavad kokku erinevad erialad ja haridustasemed – tegemist on justkui ettevõtte minimudeliga, kus idee arendamisel turul toimivaks tooteks või teenuseks on vajalik kaasata meeskond erinevate teadmiste ja oskustega. Olgu tegemist tudengi, kutseõppuri või gümnasistiga, iluteenindaja, õmbleja, masinate asjatundja või kokaga, kui on soov luua midagi uut ja iseseisvat, läheb lisaks vaja IT-, finants-, juriidilist ja teiste erialade kompetentsi ning ka vastavaid meeskonnaliikmeid. Näiteks sügissemestril STARTERis osalenud tiim arendas söödavaid toiduriistu ning lõpliku lihvi ja vastupidavuse tootele andis kutsehariduskeskuse toidutehnoloogide poole pöördumine. Kevadsemestri meeskond ühendas kutseõppurite ja tudengite teadmised hiljem Tartu linnalt rahastust saanud ilukirjandust ja turismi siduva rakenduse loomiseks.

Erinevate teadmiste sünergia ja kogenud mentorite soovitused on kõrges hinnas

Julgustame kõiki kutsekoolide õppureid programmis osalema – see on erialaste oskustega noorele hea ja samas ka turvaline võimalus oma ideed testida, leida omale meeskond või liituda mõne teise ägeda idee ja meeskonnaga. STARTER programm võib olla täienduseks tavapärasele ettevõtlusainele, kus on võimalik osaleda huvipakkuvates praktikute töötubades, mentorüritustel või võistlustel. Programmiga on liitunud üle viiekümne mentori ja ettevõtja, kelle kogemuslugude ja nõustamise tulemusel saavad osalejad tuge oma äriidee arendamisel. Just praktikutest mentorite tagasisidet ja tekkinud kontaktivõrgustikku hindavad kõik STARTERi läbinud tiimid ise väga kõrgelt, sest võimalust arutada tegutsevate ettevõtjatega oma idee edasisi võimalusi ei avane just iga päev.

„STARTER programmist saadud teadmised ja kogemused oma idee arendamisel toimivaks tooteks või teenuseks turul on rakendatavad sajaprotsendiliselt ka päriselus. STARTERis on võimalus luua meeskond erinevate teadmiste ja kompetentside baasil ning programmi toel vallutada kasvõi kogu maailm. Loeb idee, meeskond ja tahe. Kõik on võimalik,’’ julgustab noori programmiga liituma STARTERi programmijuht Piret Arusaar.

STARTER programmis mentori ja žürii liikmena tegutsev Taavi Tamm on võtnud südameasjaks aidata tiimidel vältida vigu, mida ta ise ettevõtjana alustades on teinud. „Alustasin oma esimese ettevõtmisega ülikooliajal ja tegin palju vigu, mis läksid mulle kalliks maksma. Pean seda jätkuvalt väärtuslikuks õppetunniks, küll aga usun, et õppimiseks on pisut soodsamaid võimalusi. Kuna olen isiklikult alustava ettevõtja ämbrid läbi kolistanud, mõistan hästi, miks on noorel ettevõtjal oma esimeste sammude juures mentorit vaja. Paljudest ämbritest on hüva nõu abil võimalik lihtsalt üle hüpata,“ julgustab Tamm kasutama STARTERi pakutavat ettevõtjatee alguses, kus iga uus kogemus on eriti hinnas.
STARTER on olnud tiimidele hüppeplatvormiks – kas oma idee edasiarendamisel ettevõtluseks, vajamineva rahastuse hankimisel erinevatest programmidest-projektidest või saadud kogemuse kasutamiseks ka muudes ettevõtmistes. Parimatele tiimidele auhinnana jagatavad Euroopa Innovatsiooniakadeemia ning teiste temaatilisi teadmisi ja kontaktivõrgustikku kasvatavate suurürituste piletid on lisaboonus.

STARTER annab ideedele hoogu Tallinnas, Tartus ja Haapsalus

2018.aasta kevadsemestril toimuvad STARTER programmid Tartus, Tallinnas ja Haapsalus.

Tartus veab STARTERlab programmi Tartu Ülikooli Ideelabor. Avaüritus toimub 22. veebruaril kell 16.00 Dorpati Konverentsikeskuses. Programm avatakse inspiratsiooniüritusega Ideede Raju „100 ideed mis muudavad maailma’’. (Kontakt: Maret Ahonen; maret.ahonen@ut.ee)

Tallinnas toimuvat STARTERcreative programmi juhib Tallinna Ülikool ning avaüritus Loomehäkk:EV200 toimub Tallinnas 26.- 28.jaanuaril. (Kontakt: Külliki Tafel-Viia; ktafel@tlu.ee)

Haapsalus saab programm hoo sisse 1.märtsist. (Kontakt: Külliki Tafel-Viia; ktafel@tlu.ee)

Tallinnas toimuv edasijõudnutele mõeldud STARTERtech Advanced programm alustab TTÜ Mektory juhtimisel uut semestrit avaüritusega 19. veebruaril. (Kontakt: Kristy Tättar; kristy.tattar@ttu.ee;)

Kuna programmis osalevad ka välisõppurid, toimub programm inglise keeles.

Rohkem infot STARTER programmi kohta ja ürituste täpsed ajakavad ja registreerumislingid leiab kodulehelt: www.starteridea.ee

Loe ühe eduka STARTER vilistastiimi Fiction Feel kogemuse ja edu lugu siit 

STARTER programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond ning seda viivad ellu kaheksa Eesti kõrgkooli koostöös.

Lisainfo:
Piret Arusaar
STARTER programmijuht
Tartu Ülikool
piret.arusaar@ut.ee;

 

STARTER programm pakub järgmisi võimalusi:

.. õppida oma ala asjatundjatest .mentorite soovitustest ja nõuannetest  …

 

… ahmida tarkusi oma ala professionaalide läbiviidavatel seminaridel…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

harjutada liftikõne esitamist ja žürii küsimustele vastamist  ….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.. parimatele saadud tarkusele ja kogemusele lisaks veel arendavaid auhinnaüritusi siin ja sealpool piiri ning STARTER programmi võitja tiitlit!