Õpetajad jäid suvekooli

Ka sellel aastal juuni lõpus jäid ettevõtlikud, aktiivsed ja toredad õpetajad suvekooli. Karistuseks hea töö eest seda just pidada ei saa, sest osalemine oli rangelt vabatahtlik ja huvi põnevatest esinejatest pakatava ürituse vastu ahvatlevast puhkusteajast hoolimata suurem kui kohtade arv. Kohad täitusid paari nädalaga ja ootejärjekord oli nii pikk, et paljudel kahjuks ei õnnestunudki sealt edasi pääseda.

Peaesinejaks olid kliiniline psühholoog Kariina Laas, kes rääkis emotsioonidest ning liikumise ja neurolingvistilise programmeerimise eksert Viigi Viil-Kangur, kes õpetas aju aktiveerivaid liigutusi, mis kuluvad marjaks ära  pikkadel koolipäevadel, kui õpilased ja ka õpetajad ise veidi ergutust vajavad.

Esimesel õhtul trambiti risti-põiki läbi ka Roosta alune mets, ranna-ala ja jalg õnnestus maha panna ka taamal asuval heinamaal – nimelt otsiti orienteerumise käigus vastuseid erinevatele põnevatele küsimustele ja viidi kokku suvekoolis osalejate nimesid ja nägusid.

Põnevaid esinejaid jagus nii töötubadesse kui läbi kolme päeva.  Vaata täpsemalt kavast.

Lisaks said suvekoolis oma lõputunnistused järjekordse ettevõtlusõppe baaskoolitusprogrammi läbinud ja andsid teatepulga üle värskelt alustavale karjääriõppe koolitusprogrammile, kellel nüüd pool aastat koolitusmooduleid ja omavahelist võrgustumist ees.

Suur tänu kõigile tublidele osalejatele, kes kolm päeva ilusas kohas kuuma suveilmaga vastu pidasid ja nautisid kõike suvekoolis pakutut, hoolimata välistest ahvatlustest. Suur kummardus esinejatele.

Kui korraldajad üritust välja reklaamides arvasid tõsimeeli, et see ongi viimane suvekool Edu ja Tegu programmi raames, siis rahva ehk osalejate tugival soovil otsutati, et päris viimane suvekool toimub siiski järgmisel aastal ehk 2023. We save money, you save the date –  tuleme taas kokku kolmeks päevaks juuni lõpus peale jaanipäeva.