Noore Meistri ettevõtlusoskuste võistluse võitja Lisette nõuanne noortele: Lihtsalt tee ära!

Sildid:

Lisette Sarap jagab oma muljeid ja kogemusi  Noore Meistri võistlustelt, kus saavutas koos tiimikaaslase Eva Maria Muuliga Tartu Kutsehariduskeskusest esikoha. 

*Noore Meistri võistlustel õppisin pinge all toime tulemist ning meeskonnatööd. Mulle meeldib kogu võistluse ülesehitus ja ülesanded, kuna minu jaoks ei olnu võõraid termineid, siis oskasin kõiki ülesandeid lahendada. Raskust tekitas ülesannete ajaline piirang, aga saime kõik asjad ikkagi tehtud täpselt.

*  Meie idee oli, et  sügisel langevad puulehed väetiseks teha. Idee sündis sellest, et nägin linnapildis prügikotte, mis olid puulehti täis. See ei tundunud minu jaoks õige ning sealt edasi tekkis idee. Hetkel ei ole meil selle ideega midagi plaanis edasi teha, kui appi tulevad investorid ja mentorid, siis oleme valmis ideed teostama.

*Noortele on oluline oskus oma ideest äri luua, sest see annab rohkem vabadust töötada ja teha tööd hingega.

*Arvan, et kutsekoolides on ainult ärisuuna inimesed ettevõtlikud. Noorte ettevõtlikkust saaks  ärgitada juba varakult, näiteks luua kõigisse  gümnaasiumisse ärindusega seotud valikaineid. Mina sidusin ennast ettevõtlusega juba gümnaasiumis, kus oli turunduse valikaine. Samal ajal lõi mu ema oma ettevõtte ja sealt see pisik tuli.

*Noortele annan sellise nõuande: Lihtsalt tee ära!

 

Loe ka teiste osalejate ning juhendajate lugusid.

Fotod: Siiri Lubaso

Vaata Noore Meistri saadet järele ERRi Jupiterist