Mida võtsid juhtimiskonverentsilt kaasa 2020. aasta ettevõtlusõppe parimad?  

Sildid:

Traditsiooniliselt saavad Edu ja Tegu poolt tunnustatud auhinnaks osalemise Pärnu juhtimiskonverentsil ja alati on silmaringi avardav võimalus, mida paljud oma töös endale lubada ei saa, pälvinud positiivset tagasisidet. Uurisime, mida juhtimiskonvernetsil räägitust oma tööellu kaasa võeti.

Aasta ettevõtlik õpetaja Silja Enokt Vändra Gümnaasiumist nautis väga sessiooni „Teadus algab uudishimust“, kus oma mõtteid jagasid Tarmo Soomere, Antti Vasara, Kristjan Muruste ja Ivar Kruusenberg.  Mõte, mille juhtimiskonverentsilt kaasa võttis ja mida õppetöös tegelikult juba kasutabgi, on pärit Tarmo Soomerelt.

  • Pole tähtis, et minu laps on teistest targem, tähtis on, et ta teaks probleemi lahendust enne selle kerkimist.

Ja temalt veel:

  • Teadmised katavad kogu probleemispektri, kui on kriitiline mass neid, kellega rääkida.
  • Rikkamad maad on need, mille inimesed on tegusamad.

„Püüangi oma igapäevatöös eesmärgi poole, et tegusaid, uudishimulikke ja probleemide lahendamisele orienteeritud õpilasi oleks rohkem,“ rääkis Silja silmade särades.

Aasta ettevõtlusõppe edendaja Põltsamaa Gümnaasiumi esindajat õpetaja Maris Oravat inspireerisid samuti teaduse ja ettevõtluse kokkupuutepunktid. “Huvitav oli kuulda erinevatest kokkupuutepunktidest teaduses ja ärimaailmas. Ehk et teadus pole ainult “igavatele” mõeldud. Teadus on lõbus! Uudishimu on see, mis viib meid edasi,” nentis Maris.