Mentorluse kultuur areneb hoogsalt ka ülikoolides
Oktoobris toimusid Tallinnas ja Tartus kaks suurt Edu ja Tegu STARTER programmi mentorüritust, kus osales kokku üle 300 alustava ettevõtja ja mentori. Aina rohkem ettevõtjaid panustab mentorina ülikoolides uute edulugude ja järeltuleva ettevõtjate põlvkonna tekkesse.
Mentorüritustel Startup Speed Dating Night ja Mentorite Tagasiside karussell said ülikoolide ühisest STARTER äriideede arendamise programmist alguse saanud startup-meeskonnad kriitilist tagasisidet, soovitusi oma idee jätkuvaks arendamiseks ja võimaluse küsida küsimusi erinevate ärivaldkondade esindajatelt. Mentorid nõustasid õppuritest meeskondi ärimudelite, intellektuaalomandi, programmeerimise, müügi ja turunduse, tootearenduse, teenusedisaini ning mitmete teiste teemade osas, sh sotsiaalne ettevõtlus.
Kõik osalenud mentorid, keda oli kokku ligi 70, panustasid oma aega tasuta, et aidata kaasa täiendavate Eesti edulugude tekkele ja ettevõtjate kogukonna arendamisele. Civitta Eesti AS-i Ajujahi tiimijuhi Harri Tallinna sõnul on mentorüritusest kujunenud oluline startup ettevõtjate kokkusaamise ja võrgustumise koht.
sTARTUp Day programmijuht Sven Illing rääkis, et kuulis mõistet “pay it forward” esimest kordi Silicon Valleys käie. Sellele põhimõttele on ehitatud Silicon Valley edu idufirmade keskkonnana. „See tähendab, et kogenumad tegijad aitavad noori asutajaid sageli midagi vastu soovimata, sest kui nemad olid noored ja rohelised, siis anti neile nõu. Nüüd on neil võimalus kord saadud mentorluse eest tasuda, toetades ise järgnevat põlvkonda,“ selgitas Illing. „Hea meel on näha, et mentorluse kultuur on arenemas ka Eestis”.
STARTER programmis osalejad on läbi aastate hinnanud mentoritelt saadud tagasisidet ja soovitusi väga kõrgelt ning see on aidanud nii mõnegi tiimi motivatsiooni alustava ettevõtja rasketel hetkedel taastada.
STARTER programmis Tartus, Tallinnas, Ida-Virumaal, Läänemaal ja Pärnumaal on ligi kolme aasta jooksul oma äriideid arendanud üle 1100 õppuri 39 Eesti koolist.