Lõpetas ettevõtlusõppe baaskoolitusprogrammi kolmas lend

Sildid:

Juunikuus lõpetas ettevõtlusõppe koolitusprogrammi baastaseme 3. lend. Palju õnne  19 koolile, kus on nüüd üks koolitatud ja innustunud ettevõtlusõpetaja ning muidugi palju õnne 22-le lõpetajale! 

Baaskoolitusprogrammi lõpetasid:

Anneli Ilomets-Veevo, Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Eliko Vahtra, Nõo Põhikool
Eve Liis, Audentese Spordigümnaasium
Galina Peskova, Tallinna Pae Gümnaasium
Heiki Koov, Tallinna Muusikakeskkool
Helen Orav-Kotta, Tartu Ülikool
Kaire Dubolazov, Kolkja Põhikool
Keili Kund, Pärnu Täiskasvanute Gümnaasium
Krista Kõrgesaar, Tartu Ülikool
Kätlin Lühiste, Tartu Karlova Kool
Lauri Leet, Aegviidu Kool
Liisi Gussak, Raasiku Põhikool
Mailis Mõttus, Kuuste Kool
Maire Kask, Tartu Kutsehariduskeskus
Marge Sults, MTÜ Mondo
Mari Erm-Reining, Pärnu Koidula Gümnaasium
Mart Nõmm, Sindi Gümnaasium
Merje Mölter, Järvamaa Kutsehariduskeskus
Monika Kuusmann-Pajo, TTÜ Virumaa Kolledz
Raido Rõivas, Holstre Kool
Reeli Engelbrecht, Tartu Kutsehariduskeskus
Urve Mukk, Heimtali Põhikool

 

Anneli Ilomets-Veevo, kes suutis programmi läbida beebi kõrvalt ja beebiga koos, võtab kuuekuulisest koolitusprogrammist saadu kokku selliselt:

Edu ja Tegu programmijuht Katrin Kivisild annab Annelile kolme ministri allkirjaga lõputunnistuse.

“Koolitusprogramm andis mulle julgust katsetada erinevaid võimalusi, kuidas oma tunde põnevamaks muuta ning viia majandus- ja ettevõtlusõpe ka teistesse ainetundidesse. Põnev oli see, et iga kohtumine toimus erinevas kohas (tihtipeale sellistes, kus ma enne käinud ei olnud) ning esinesid väga erinevate erialade inimesed, kelle silmad särasid ning nad rääkisid oma tööst ja tegemistest suure õhinaga. See tekitas soovi rohkem uurida ja teada saada erinevate valdkondade kohta (laiendada oma silmaringi). Mulle meeldis, et oli võimalik kohtuda oma ala tippudega, kellelt sain palju motivatsiooni ning julgust mõelda väljaspool raame. Usun, et tulevikus saan nende esinejate poole pöörduda ja neid ilmselt ka kooli esinema kutsuda, sest ka õpilastel oleks põnev neid kuulata ja inspiratsiooni saada. Sessioonide vältel proovisime erinevaid aktiivseid meetodeid, mida võiks ka tunnis kasutada. Hea oli olla vaheldumisi nii õppija kui ka õpetaja rollis. Kuna programmi vältel kohtusime oma lennu inimestega mitmeid kordi ja seda erinevates linnades, siis see andis võimaluse suhelda kolleegidega üle kogu Eesti. Meil tekkis mõnus võrgustik, kus jagame materjale ning häid praktikaid, mida igapäevatöös kasutada. Mulle meeldis, et inimesed olid avatud ja jagasid omavahel kogemusi ning oli mõnus õhkkond, kus üksteist julgustati ja toetati. Mul on hea meel, et tänu programmile on mul kolleegide võrgustik üle kogu Eesti, kelle poole saan pöörduda ja koostööd teha.

Kokkuvõtteks võib öelda, et võtan kaasa: Soovi rohkem teada saada, avastada ja katsetada (mõelda kastist väljapoole), kontaktid (nii kolleegid, esinejad kui ka koolituse läbiviijad) ning selle mõnusa tunde, millega igalt sessioonilt ära läksin.”

 

Edukat ettevõtlusõppe läbiviimist koolis!