Leia koostööideed ja partner seminarilt “Koolide ja ettevõtete koostööst sünnivad tulevikutegijad”

Sildid: ,

Kutsume Sind seminarile „Koolide ja ettevõtete koostööst sünnivad tulevikutegijad“ , mis toimub Tartus 28.novembril kell 10.30-15.30 Erinevate Tubade Klubis (Kastani 42).
Seminarile on oodatud ettevõtete ja haridusvaldkonna esindajad, et ühiselt leida eluliseks ja praktiliseks õppeks ideid ning koostööpartnereid.

Seminaril saad teada:

• Kuidas tehakse Eesti koolides koostööd ettevõtetega, et noortele haridust päriselulisemaks muuta ja töömaailma tutvustada
  • Kuidas siduda ettevõtte tegevusvaldkond õppetööga
  • Kuidas motiveerida noori õppima ja toetada neid elukutsevalikul võimalikult varakult
  • Millised on ettevõtete võimalused noorte seas silma paista
  • Õpime teiste kogemustest ehk millised on kogemused koostööst, mis kasu see toonud on, mida tasub hea koostöö nimel teha, mida vältida
  • Mida ja kuidas noored tahavad õppida

Osalemine on TASUTA! Registreeru kohe, et kindlustada endale koht seminaril!

PÄEVAKAVA

10.30 Registreerimine, hommikukohv
11.00 Seminari sissejuhatus ja korraldajate tutvustus – miks ettevõtete ja koolide koostöö on meie südameasi? Eva Pruusapuu, Eesti Teadusagentuur
11.20 Põhikooli Matemaatika tunnid kohaliku kauplusega koostöös. Valve Peebu, Räpina Ühisgümnaasium
11.40 Koostöö ettevõtete ja teiste asutustega Tamme Gümnaasiumi erinevate õppesuundade toetamiseks. Urmas Tokko, Tartu Tamme Gümnaasium
12.00 3D tootearendusklubi ja koostöö ettevõtetega. Siim Soonsein, Tartu Kunstikool
12.20 Lõunapaus
13.00 Mehhatroonika valikainena elulähedaselt ja otse praktikutelt. Eveli Punnison, Enics Eesti AS
13.20 Ettevõtjate kaasamine õppes mitmel erineval moel. Alo Savi, Põlva Gümnaasium
13.40 Paneeldiskussioon – läbikukkumislood ehk õpime teiste vigadest
14.20 Praktiline töötuba – ideede pank. Ajurünnak, kus koolide ja ettevõtete esindajad otsivad koostööprojektide ideid, mida üheskoos saaks ellu viia, seejuures pidades silmas nii õpilaste, koolide kui ettevõtete vajadusi ja ootusi.
15.00 Töötoa kokkuvõtted ehk 10+ ideed koostööks, mida seminarilt kaasa võtta
15.30 Seminari lõpp

Seminar toimub ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Eesti Teadusagentuuri koostöös. Toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Sotsiaalfond.
Seminari modereerib Indrek Maripuu, kes on koolitaja ja konsultandina töötanud alates 2001 aastast. Ta on viimase kümne aasta jooksul nõustanud enam kui 100 ettevõtte võtmeisikuid, teinud koostööd mitmete koolide ja noorsootöö organisatsioonidega. Indreku peamiseks fookuseks on mõttemustrite murdmine ehk nutikus ja teistmoodi mõtlemine.

Tutvu eelmise seminari ideede ja esinejate kogemuslugudega siin.