Kutsekoolide õppurid omandavad virtuaalselt finantskirjaoskust

Sildid: ,

Käesoleva aasta kevadel õpivad 11 kutsekooli 290 õppurit finantskirjaoskuse valikainet e-kursusena. Võimalus omandada teadmised videoloengute abil endale sobival ajal loob lisaväärtuse erialaõppele.  

Kokku on  finantskirjaoskuse e-kursus rakendunud juba rohkem kui 59 gümnaasiumis ja kutsekoolis üle Eesti ning  sellest on osa saanud ja saamas üle 1500 noore. Kutseeriala õpilastele oluliste igapäevaelus vajalike teadmiste pakkumise ajendiks oli just positiivne tagasiside gümnaasiumiõpilastelt. Nimelt selgus finantskirjaoskuse kursuse korraldajate läbi viidud uuringust, et enam kui 85% kursuse lõpetanutest jäid kursusega nii rahule, et soovitaksid seda sõbrale. Samuti arvasid paljud õpilased, et nii vajalik teema peaks olema kohustuslik või vähemalt soovituslik. Kursuse eestvedaja Mart Vainu sõnul on märkimisväärne huvi ka kutsekoolides.

„Jaanuaris algas kutse- ja rakenduskõrgkoolides registreerimine ning mõne päevaga tuli 250 õpilast. Enamus õppureid valis enda sõnul kursuse, sest soovivad teada, kuidas peret materiaalselt kindlustada. Kursuse eesmärk ongi seda õpetada – me katame teemasid nagu raha säästmine, kulutamine, kasvatamine, laenud, investeerimine, eesmärkide seadmine ja palju muud vajalikku,“ tutvustas Mart Vainu kursuse sisu.

Kursuse maht on 2 EKAP-it ja sõltuvalt koolist kestab aine 10-14 nädalat.

Rohkem infot kursuse kohta leiab aadressilt www.finantskirjaoskus.ee .

Kursuse rakendamist kutsekoolides toetab Haridus- ja Noorteameti ettevõtlus- ja karjääriõppe programm Edu ja Tegu läbi Euroopa Sotsiaalfondi.