Kutsekoolide ettevõtlusoskuste võidud läksid Tartusse ja Pärnusse

8.-9. veebruaril 2020.a toimusid Eesti esimesed ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistlused, kus osales 12 võistkonda viiest kutsekoolist üle Eesti.

Esikolmikusse võistlesid ennast :
1. koht – Sandra Sepp ja Frank Karro Tartu Kutsehariduskeskusest
2. koht – Robert Trummal ja Aire Pruus Tartu Kutsehariduskeskusest
3. koht – Maarja Tammann ja Kristiina Kingo Pärnumaa Kutsehariduskeskusest

Palju õnne kõigile võistlejatele ja osavõtjatele!

Õpilased demonstreerisid kahe võistluspäeva jooksul oma oskusi ideede arendamises kuni prototüübini välja, mõeldes 21. sajandi noorele ja tema vajadustele. Võistlusülesande lahendamiseks kasutati ettevõtlusõppe teadmisi ja oskusi: ettevõtluse ja majanduse alused, äriideed ja ärimudelid, turundus, turu-uuringud, eelarvestamine ja majandusarvestuse alused, inglise ärikeel, suhtlemisoskus, esitlusoskus, probleemianalüüs ja -lahendamine, meeskonnatöö, konfliktilahendamine, kriitiline mõtlemine, ettevõtlikkus. Kõike seda läheb vaja, kui tekib idee ettevõtlusega alustada.

Võistlusest võtsid osa Luua Metsanduskool, Kuressaare Ametikool, Tartu Kutsehariduskeskus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus.

Võitja sõidab sügisel Austriasse Euroskillsile Euroopa konkurentidega mõõtu võtma.