Ideede Raju tõi kokku 200 ideedest pakatavat noort

Inspiratisooniüritus „Ideede Raju. 100 ideed, mis muudavad maailma“ tõi neljapäeval, 16. veebruaril Dorpati konverentsikeskusesse kokku üle kahesaja ideedest tulvil noore Tartust ja kaugemalt, et üheskoos erinevate valdkondade murekohtadele lennukaid lahendusi välja pakkuda. Maailmakohviku formaadis toimunud üritusel juhtisid arutelusid ja jagasid oma inspireerivaid lugusid üle kahekümne kogenud ettevõtja.

Kolmandat korda toimunud Ideede Raju algas ettevõtjatest peaesinejate kõnedega – oma lugusid jagasid Skype asutamise juures olnud ja Eesti kõige kiiremini kasvava tarkvara- ning tootearendusfirma Mooncascade kaasasutaja Asko Seeba ning Ideelabori STARTER programmist välja kasvanud ja sel hooajal Senior Gym’i nimelise ideega Ajujahi konkurssil osalev Eda Vallimäe.

Peale inspireerivate kõnede kuulamist jagunesid osalejad teemalaudadesse, mille aruteluteemad varieerusid kosmosetehnoloogiast disainilahendusteni ja tervishoiust jagamismajanduseni – hingelähedase teema leidis endale igaüks. Arutelusid juhtisid  Sprayprinteri, ESTCube’i, Fundwise’i, Wisemile’i, SportID, Your Design Works, Psühhobuss, 1oT jt ettevõtete asutajad.

Õhtu lõpus esitles iga laudkond kõigile osalejatele oma kõige rajumat ideed, nende seas näiteks

  • silmaskänner, mille kaudu saab vaid ühe silmapilguga kogu info inimese meditsiinilise tausta ja seisukorra kohta;
  • nutikas prügikast, mis tuvastab prügi tüübi ja reageerib ise vastavalt sellele;
  • spordi-Tinder, et panna inimesed rohkem liikuma ja erinevaid spordialasid proovima;
  • kõikehõlmav start-up veebiportaal, mis kaasab start-upid, investorid jt osapooled ning loob soodsa keskkonna võimsa start-up-kogukonna tekkeks Tartus.

Inspiratsiooniüritusel esmakordselt osalenud Tartu Ülikooli tudeng Merili Kaasik oli üllatunud, kuivõrd hästi õnnestus tal igapäevaelu Ideede Rajusse põimida: „Tõesti vinge, kuidas igapäevaelu annab sisendi uute ja innovatiivsete ideede sünniks näiteks rääkisime lauas pikalt, kuidas viipekeeletõlgi töö muutuda võib!“ muljetas Kaasik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaata ka:

 Allikas: TÜ Ideelabor