Haridusfestivalil tunnustati parimaid edulugusid

20. oktoobril Pärnus toimunud Haridusfestivalil selgusid üle-eestilise konkursi „Õppimine on põnev!“ parimad viies erinevas kategoorias – põnevaim tund, parim koostöö partneriga, heategu kogukonnale, parim noorte algatus ning ettevõtlik lasteaed. Võitjate väljaselgitamiseks oli žürii eelnevalt valinud ligi 70 saabunud eduloo seast igasse kategooriasse kolm nominenti, kes oma edulugu Pärnus esitlesid. Publik sai elektroonilise hääletuse kaudu võitjate valimises kaasa rääkida. Mõõduvõtt oli tasavägine ja koolid-lasteaiad pingutasid tublisti, et publikule vaatemängu pakkuda. Lõplik paremusjärjestus on teie ees.

Kategooria PÕNEVAIM TUND:

1.    koht – Voore Põhikooli edulugu „3-D disain ja 3D modelleerimine ning programmeerimine õppetöös“

2.    koht – Haljala Gümnaasiumi edulugu „Vanast uus“

3.    koht – Antsla Põhikooli edulugu „Rakett 4“

muusikal-error
Muusikal Valeühendus

Kategooria PARIM KOOSTÖÖ PARTNERITEGA:

1.    koht – Läänemaa Ühisgümnaasium „Muusikal „Valeühendus““

2.    koht – Pärnu Ühisgümnaasiumi edulugu „Noorte ettevõtluse õppesuuna ettevalmistuskursus „Noorte ettevõtluskool“

3.    koht – Rakvere Põhikooli edulugu „Lumeteadus“

Kategooria HEATEGU KOGUKONNALE:

1.    koht – Rakvere Gümnaasiumi edulugu „Heategevuslik etendus“

2.    koht – Kiviõli I Keskkooli edulugu „Kohvikutepäev õunapuupargis“

3.    koht – Lüganuse Keskkooli edulugu „Lüganuse kihelkond 775“

Kategooria NOORTE ALGATUS:

1.    koht – Leiutajate Külakooli edulugu „circus24.ee – Leiutajate Külakooli pood“

2.    koht –  Salme Põhikooli edulugu „Koostöös sünnib imesid ehk Salme noorte koostöökeskuse loomine“

3.    koht – Türi Ühisgümnaasiumi edulugu „TÜG laste gümnaasium“

Kategooria ETTEVÕTLIK LASTEAED:

1.    koht – Lasteaed MARI „Uute laste Linnulaulude lauliku ja CD-plaadi väljaandmine“

2.    koht – Türi Lasteaed „Tervislik toit tuleb põllult ja aiast“

3.    koht  – Lasteaed Päikseke „Teeme ise ja õpetame nooremaid“

Auhinnad koolidele pani välja ettevõtlusõppe programm Edu&Tegu läbi Euroopa Sotsiaalfondi. Kategoorias „Ettevõtlik lasteaed“ tuli auhinnafond meie healt koostööpartnerilt Swedbank´ilt.

Allikas: Ettevõtlik Kool www.evkool.ee