Haridusfestival toob üheskoos arutlema õpetajad, koolijuhid ja õpilased

Seekordne Haridusfestival pealkirjaga “Ettevõtlik noor, edukas Eesti!” toimub 20. oktoobril Pärnumaa Kutsehariduskeskuses.

haridusfestivali-plakat
Haridusfestivali plakati on kujundanud Pärnu Saksa Tehnoloogiakooli õpilane Tõiv Jõul.

Haridusfestivali fookus on õppijakesksel lähenemisel ning noorte ettevõtlikkuse arendamisel. Koostöös erinevate partneritega pakutakse õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele ja koolijuhtidele põnevaid töötubasid, harivaid seminare ja võimalust jagada oma edulugusid ning tutvuda teiste lugudega üle-eestilise edulugude konkursi raames.

Töötubades arutatakse muuhulgas teemadel, kust leida head äriideed, kuidas märgata ja toetada laste ettevõtlikkust, mil viisil disainmõtlemisega ettevõtluspisikut levitada, kuidas kooli ja kogukonda ühendada ning leitakse lahendusi ka enda püsititatud probleemidele mini hackatoni raames.  Noortele tutvustab õppimisvõimalusi kutsehariduskeskus.

Mäng on lapse töö, kuid ka täiskasvanud vajavad seda. Lõbusamal moel lähenetakse riigimajandamisele läbi mängu Turuplats ning õpilased kui ka õpetajad saavad arutleda erinevate situatsioonide lahendamise võimalusi põrkuvate väärtushinnangute taustal Väärtuste mängu mängides. Ei puudu ka välisesineja, kellega koos arutatakse Shotimaa ettevõtlusõppe arengute üle.

Haridusfestival on haridusprogrammi “Ettevõtlik kool” algatusel aastal 2007 sündinud üritus koolijuhtidele, õpetajatele ja õpilastele, mis seekord toimub väljaspool Ida-Virumaa piire. Eelmisel aastal ajasid töötubades tarkust taga üle 600 külastaja erinevatest Eestimaa nurkadest. Haridusfestivali korraldamist toetab ettevõtlusõppe programm.

Vaata Haridusfestivali täpsemat kava SIIT