Ettevõtlusõppe õppurid esindavad Eestit EuroSkillsi võistlustel

22.–26. september toimuvad Grazis Euroopa kutsemeistrivõistlused EuroSkills 2021. Ligi 400 andekat noort üle Euroopa hakkavad võistlema 38 kutsealal. Kaks korda viiruse tõttu edasi lükkunud suurvõistlus ootab osalema ka Eesti noori meistreid, selahulgas ettevõtlusoskuste alal.

Eestit läheb esindama 17 noort 14 võistlusalal: ehitusviimistlus, keskkonnatehnika lukksepp, müürsepp, plaatija, keevitaja, veebiarendaja, graafiline disainer, kokk, restoraniteenindaja, vastuvõtu administraator, sõiduautotehnik, rätsep, maastikuehitus ja ettevõtlus. Kolme viimase ala puhul on tegu paarisvõistlusega.

Ettevõtluse lahinguks on valmis Frank Karro ja Sander Aukust (Tartu KHK/EBS), kellel mõlemal on juba kuhjaga kogemust – Sander osales Eesti parima õpilasfirma koosseisus ja Frank sai tunnustatud kutsekoolide ettevõtlusoskuste võistlustel„Oma eriala juures meeldib mulle valikuvabadus ja areng. Ettevõtlus nõuab teadmisi mitmest valdkonnast ning on ülimalt mitmekesine. Rutiini tekkimine pole võimalik. Üldine maailmapilt on märkimisväärselt laienenud ja laieneb edaspidigi. Seoste loomine tuleb loomulikumalt ning tunnetus teatud küsimustes on kas muutunud või parenenud. Antud valdkonnaga tegelemine aitab kasvada mul inimesena ning paneb arenema erialaselt,“ avab oma võistlusala Frank.

„Ettevõtlus on valdkond, kus ei ole lage ja sellest tekkiv vabadus on minu jaoks kõige motiveerivam faktor. Mulle meeldib, et saan ise määrata, millises valdkonnas ja milliste ülesannetega ma tegelen, ning saan seejuures maailmale väärtust luua. Ettevõtlus muudab inimest loovamaks ja paneb nii äris kui mujal elus märkama võimalusi probleemide lahendamiseks või millegi paremaks muutmiseks. Ettevõtlus paneb inimese oma piire kompama ja surub täit potentsiaali saavutama. Tänu ettevõtlikkusele sünnivad maailmas paljud positiivsed muutused ja uued avastused,“ lisab Sander.

Saame tuttavaks ettevõtluse ala võistlejatega

✨ Õpin ettevõtlust ja ärijuhtimist. Valisin ärinduse suuna seepärast, et peale esimese ettevõtluskogemuse saamist sain aru, et millegi loomine ja üles ehitamine on tegevus, mis inspireerib mind kõige enam.

✨ Ettevõtlus on valdkond, kus ei ole lage, ja sellest tekkiv vabadus on minu jaoks kõige motiveerivam faktor. Mulle meeldib, et saan ise määrata, millises valdkonnas ja milliste ülessanetega ma tegelen ning saan seejuures maailmale väärtust luua.

✨ Ettevõtlus muudab inimest loovamaks ja paneb nii äris kui mujal elus märkama võimalusi probleemide lahendamiseks või millegi paremaks muutmiseks. Ettevõtlus paneb inimese oma piire komapama ja surub täit potentsiaali saavutama. Tänu ettevõtlikkusele sünnivad maailmas paljud positiivsed muutused ja uued avastused.

✨ Olen Euroskillsi pärast väga elevil ja ootan sellega kaasnevat kogemust ja arenguvõimalusi. Ma usun, et tuleb anda endast absoluutne parim, kuid mitte võtta võitmist kinnisideeks. Tuleb nautida ka hetke ja võtta sealsest olustikust, inimestest ja väljakutsetest kõik, mis võtta annab.

Karro

✨ “Oma eriala juures meeldib mulle valikuvabadus ja areng. Ettevõtlus nõuab teadmisi mitmest valdkonnast ning on ülimalt mitmekesine. Rutiini tekkimine pole võimalik. Üldine maailmapilt on märkimisväärselt laienenud ja laieneb edaspidigi. Seoste loomine tuleb loomulikumalt ning tunnetus teatud küsimustes on kas muutunud või parenenud. Antud valdkonnaga tegelemine aitab kasvada mul inimesena ning paneb arenema erialaselt.”

✨ “Kui võimalus on antud, siis miks mitte sellega lõpuni minna? Usun, et EuroSkills võib avada mõned uksed. Täna tulemi üle spekuleerida on vara – eks aeg näitab, milleks see hea on.”

✨ “Käesolev elukorraldus ei ole absoluutselt motivatsiooni negatiivselt mõjutanud. Pigem on tekkinud rohkem aega enesearendamiseks. Usun, et portfell on aastaga mitmekesistunud ja mahult kasvanud.”

Mida noormehed Austrias võistlustel täpsemalt tegema peavad, vaata videost!

Ettevõtlusoskuste võistlejad lennutab Austriasse Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Eesti delegatsiooniga saad tutvuda www.kutseharidus.ee/euroskills2021.
Võistlejate tutvustusi ja võistluse kajastamist saad jälgida Kutsehariduse facebooki lehel
www.facebook.com/kutseharidus.ee.
Võistluste ametlik leht www.worldskillseurope.org