Ettevõtjate ja koolide koostööseminar 16. mail

Ettevõtete ja koolide esindajad on oodatud seminarile “Kooli ja ettevõtte koostööst sünnivad tulevikutegijad” 16. mail Tallinnas, Öpiku konverentsikeskuses.

„Jäta universumisse oma jälg“ on üks Steve Jobsile edu toonud seitsmest äripõhimõttest. Inspireeriv õpikogemus või käik ettevõttesse võib mõjutada noorte tulevikuotsuseid ja soove samamoodi. Tulevikutegijatele valikuvõimaluste, kasulike õpikogemuste ning praktiliste oskuste pakkumiseks on parim siduda haridus ja ettevõtlus. Kutsume koolide ja ettevõtete esindajaid kokku kogemusi jagama ning koostöökontakte looma. Osalejad saavad praktilistele edulugudele lisaks mõtteainet ja ideid tegevusteks esinejate paneeldiskussioonist ning töötoast.

PÄEVAKAVA

10.30 Registreerimine, hommikukohv
11.00 Õhkutõus kosmosesse. Seminari sissejuhatus ja korraldajate tutvustus – miks ettevõtete ja koolide koostöö on meie südameasi? Eva Pruusapuu, Eesti Teadusagentuur
11.20 Kuidas toetab tulevikutegijate kujundamist ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu?
Kristi Ploom, Haridus- ja Teadusministeerium
11.40 Mida huvitavat ja kasulikku pakub pikaajaline koostöö ettevõtete ja kogukonnaga?
Arvo Pani, Kadrina Keskkool
12.00 Keele- ja majandusõppe praktika käsikäes. Michael Kirschinger, Kadrioru Saksa Gümnaasium
12.20 Lõunapaus
13.00 Valikaine, mis sündis ettevõtte ja kooli koostöös. Jana Ribelis, Silberauto AS
13.20 Mis motiveerib ja kuidas kaasata ettevõtjaid tulevikutegijate kasvatamisse. Kari Maripuu, Brightspark OÜ
13.40 Paneeldiskussioon – kuidas jõuda ettevõtte ja kooli püsiva koostööni, mida on osapooltel teineteisele pakkuda ning mida võidavad sellest õpilased?
Arvo Pani Kadrina Keskkooli direktor, Jana Ribelis Silberauto AS turundusosakonna juht, Kari Maripuu ettevõtja, Michael Kirschinger, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Merilin Priilinn-Türk ettevõtlik õpilane.
14.20 Praktiline töötuba – ideede pank
Ajurünnak, kus koolide ja ettevõtete esindajad otsivad koostööprojektide ideid, mida üheskoos saaks ellu viia, seejuures pidades silmas nii õpilaste, koolide kui ettevõtete vajadusi ja ootusi.
15.00 Töötoa kokkuvõtted ehk 10+ ideed koostööks, mida seminarilt kaasa võtta
15.30 Kosmoselaev maandub, seminari lõpp

Seminar toimub koostöövõrgustiku Ettevõtlikkuse edendamiseks, Eesti Teadusagentuuri ning ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu koostöös. Seminar on osalejatele tasuta. Registreeru SIIN!
Seminari modereerib koolitaja Indrek Maripuu. Tema peamiseks fookuseks on mõttemustrite murdmine ehk nutikus ja teistmoodi mõtlemine.