Ettevõtete ja koolide virtuaalselt koostööseminarilt saab ideid ühisteks õppetegevusteks

Head üldharidus- ja kutsekoolide esindajad! Olete oodatud järjekordele ettevõtete ja koolide koostööseminarile, kus räägime, mida koostöö annab õpilastele ja õpetajatele ning ka ettevõttele.
Seminari eesmärk on tutvustada läbi toimivate praktikate võimalusi, kuidas koolid ja ettevõtted saaksid tegutseda, et muuta noorte haridust mitmekesisemaks, siduda õppetöö rohkem päriseluliste olukordadega ning aidata õpilastel teha teadlikumaid karjäärivalikuid ja tulevikuplaane.

Selleks tutvustame osalejatele inspireerivaid näiteid koostöövormidest, mida Eesti koolides ja ettevõtetes tehtud on. Lisaks toimub seminari raames ka arutelu koostöö alustamisega seotud teemadel:  kogemused ja murekohad kontakti võtmisel (kuidas teha oma mõte/idee arusaadavaks; kellega kontakteeruda); võimalikud takistused koostöö alustamisel ning nendega toimetulek, sh mida teha.

Seminari modereerib Erika Veide, Haridus- ja Noorteameti Edu ja Tegu programmi üldhariduse koordinaator.

PÄEVAKAVA

👉 14.00 Seminari avasõnad.
👉 14.05 Robert Kitt: Koolide ja ettevõtete koostöö vajalikkus.
👉 14.20 Viljandi Gümnaasium: Kooli koostöövõimalused ettevõtetega. Kuidas noori kaasata?
👉 14.40 Trimtex Baltic: Ettevõtja kooli koostööpartnerina. Maiu Antsmaa ja Dairi Õun.
👉 15.00  Elva Gümnaasium: Kooli koostöövõimalused ettevõtetega.
👉 15.20 Töötuba: Kuidas alustada koostööd? Kuidas leida ideid? Milliseid koostöötegevusi teha?
👉 15.40 Grupitööde arutelu ja kokkuvõtted
👉 15.55 Moderaatori lõpusõnad
👉 16.00 Seminari lõpp

Seminar toimub Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Teadusagentuuri ning Haridus- ja Noorteameti ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi Edu ja Tegu koostöös, rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Seminar toimub Zoomi keskkonnas ja kõigile registreerunutele saadetakse registreerumisel märgitud e-mailile ürituse link.

Registreeru ettevõtete ja koolide koostööseminaril hiljemalt 30.11.2021 ja saa osa asjalikest praktikatest!

KASULIKKE LISAMATERJALE

✔️Tutvu kahe ettevõtete ja koolide koostöö parimate praktikate kogumikuga E-koolikotis!

✔️ Vaata järele eelmisi veebiseminare Edu ja Tegu You Tube kontolt.