Ettevõtete ja koolide koostööseminar seekord virtuaalselt

Head koolide esindajad! Olete oodatud 5. mail kell 14-16 osalema  ettevõtete ja koolide koostöö seminarilSeekordsel lühiseminaril kuuleb kogemuslugusid, kuidas saavad ettevõtted ja koolid üheskoos läbi praktilise õppe noortele töömaailma ja ettevõtlust tutvustada ning kuidas koostööd õppega siduda. Selline lähenemine aitaks leevendada tulevikus probleemi, mis juba täna kimbutab – kvalifitseeritud tööjõu puudus ja ettevõtte tegevusvaldkonna vähene atraktiivsus noorte seas ning teisalt õppe vähene seos päriseluga ja noorte ebakindlus oma tuleviku soovide osas.

Osalemine on TASUTARegistreeru siin, et saada osa headest praktikatest!

SEMINARI PÄEVAKAVA:

14.00 Avasõnad

Moderaator Erika Veide, Haridus- ja Noorteameti Edu ja Tegu programmi üldhariduse koordinaator

14.10 Inspireerivaid näiteid koolide ja ettevõtete koostööst

• “Kuidas koostööprojektiga märki tabada?”

Koostöö, mille käigus ametikooli disainisuuna õpilased tegid ettevõttele tootearendus- ja imagokampaania.

Merit Karise, Kuressaare ametikooli disainisuund ja Falco TuÜ juht Siim Talmar

• „Vändra Gümnaasiumi ja OÜ Valley ettevõtlusõppe praktikum“

Projekti käigus said õpilased osa ettevõtte tööst ja tegevustest ning ametitest läbi vaiba valmimise protsessi.

Vändra Gümnaasiumi ja OÜ Valley esindajad

• „Jõhvi Gümnaasiumi kogemus kooliväliste partnerite kaasamisel“

Kristelle Kaarmaa, Jõhvi Gümnaasiumi keemia õpetaja ja õppejuht

• “Kuidas maakondlikud arenduskeskused saavad olla abiks ettevõtete ja
    koolide koostöö edendamisel?”

Koostöönäiteid erinevatest maakondadest ning võimalused kuidas MAKid saavad abiks olla.

Heidi Uustalu, Ettevõtliku Kooli arendusjuht

15.30 Küsimused ja vastused praktikult praktikule

Osalejate küsimustele vastavad esinejad.

16.00 Seminari lõpp