Eesti suurimal mentorsündmusel osales 200 alustavat etteõtjat ja mentorit

28. märtsil toimus Tallinnas Erinevate Tubade Klubis juba viiendat korda Eesti suurim mentorsündmus Startup Speed Dating Night. Sündmusest võtsid osa enam kui 60 Eesti idufirmade ja rahvusvaheliste ettevõtete esindajat. Alustavate ettevõtete poolt tuli sündmusele nõu saama ligi 150 noort.

Mis on Startup Speed Dating Night? Iduettevõtete kiirkohtingul saavad ülikoolidest alguse saanud startup meeskonnad kriitilist tagasisidet, soovitusi oma idee jätkuvaks arendamiseks ja võimaluse küsida küsimusi erinevate ärivaldkondade esindajatelt. Näiteks nõustavad mentorid meeskondi ärimudelite, intellektuaalomandi, programmeerimise, müügi ja turunduse, tootearenduse, teenusedisaini ning mitmete teiste teemade osas. Kõik mentorid panustavad oma aega tasuta, et aidata kaasa täiendavate Eesti edulugude tekkele ja ettevõtjate kogukonna arendamisele.

„Idufirmade kiirkohting sai alguse ülikoolide varajase faasi ettevõtlusprogrammidest STARTERcreative ja STARTERtech. Tänasest üritusest on aga osa saamas ka mitmete kogukonna partnerorganisatsioonide meeskonnad. Soovime näha, et see märgilise tähendusega sündmus tooks rohkem kasu tervele kogukonnale,“ märkis TLÜ Avatud akadeemia arendusprojektide valdkonnajuht ja sündmuse kaaskorraldaja Külliki Tafel-Viia ning lisas, et juba sügisel soovitakse partnerite ringi veelgi rohkem laiendada.

„Meeskondade jaoks on oluline, et nad saavad esimese kontakti oma ärivaldkonna ekspertidega ja võimaluse tööalast tutvusringkonda täiendada. Mentoritele tahame pakkuda võimalust kogukonna aitamiseks, oma kontaktivõrgustiku hoidmiseks ja uute säravate edulugude loomisse panustamiseks,“ lisas STARTERtech programmijuht Kristy Tättar ning tõdes, et tugev pealekasv varajase faasi ettevõtete osas võimaldab ülikoolidel anda oma panus Eesti majanduse edendamiseks.

Sündmuse vedasid inspireerivate sõnavõttudega käima idufirmade börsi Funderbeam tegevjuht Kaidi Ruusalepp ja seeriaettevõtja ning Fortumo asutaja Rain Rannu. Õhtut juhtis pikaaegne startup-kogunna liige ja innovatsiooniekspert Caroline Rute.

Mentorõhtut korraldavad iga-aastaselt kaks korda äriideede arenguprogrammi STARTER loomeettevõtluse suuna juhtkeskus Tallinna Ülikool ning tehnoloogiaettevõtluse suuna juhtkeskus Tallinna Tehnikaülikool. Õppurite äriideede arengu toetamiseks loodud programm käivitus 2016. aasta jaanuaris. Tänaseks on programmi läbinud mitusada meeskonda.

Startup Speed Dating Night toimus juba viiendat korda Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori koostöös. Täiendavalt oli sündmus seekord avatud ka Digitaalse Loovmeedia Inkubaatori Digixi, Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite ja Loov Eesti ettevõtlusprogrammi PESA meeskondadele. Startup Speed Dating Nighti ja STARTER programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.