Edu ja Tegu programm jõudis MKM-i konkursi „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2022“ finaali

Sildid:

Haridus- ja Noorteameti Edu ja Tegu programm jõudis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi konkursi “Tunnusta ettevõtluse edendajat 2022“ finaali!  Võitjateks osutusid žürii valikul ärifestival sTARTUp Day ja SolarCar Estonia MTÜ algatus Solaride.

Konkursi lõppvooru pääses sel aastal 4 projekti: sTARTUp Day ärifestival (MTÜ sTARTUp Day), Tööandjate uuendusmahukate ettevõtete 2% klubi (Eesti Tööandjate Keskliit), Ettevõtlus- ja karjääriõppe programm Edu ja Tegu (Haridus- ja Noorteamet) ja Solaride (SolarCar Estonia MTÜ).

Konkurss „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2022“ toimus 16. korda ning on ühtlasi Eesti-siseseks eelvooruks Euroopa Ettevõtlusauhindade konkursile. Konkursi eesmärk on välja selgitada, tunnustada ja üldsusele tutvustada Eesti parimaid ettevõtlust edendavaid algatusi. Auhinnad antakse üle oktoobris toimuval Ettevõtluse auhindade galal. Euroopa konkursi finaal toimub tänavu novembris Prahas.

Konkursi žüriid juhtis majandusarengu asekantsler Sille Kraam, kelle sõnul oli seekord võistlemas mitmeid põnevaid ja olulist mõju evivaid projekte. „Ettevõtluse edendamine on väga tänuväärne töö ning oluline on taolisi inspireerivaid initsiatiive märgata ja tunnustada. Mul on hea meel, et meie konkurss annab võimaluse igal aastal uusi projekte esile tuua, laiemalt tutvustada ning anda neile võimalus ka Euroopas silma paista,“ lausus ta.

Edu ja Tegu programmi esindas finaalis ettevõtlusõppe  eestvedaja üld- ja alushariduses Erika Veide.