Alustava ettevõtlusõpetaja blogi 2: Tuulike Mölder

Oma tegevusi jagab kord kvartalis alustava ettevõtlusõpetajana Tuulike Mölder Osula põhikoolist.

Tänane päev ettevõtlusõpetajana oli tõeliselt rõõmustav! 7. klassi tunnis tegime rühmatööna äriplaani katsetusi. Peale ühe rühma ettekannet plahvatas, et homme on koolimeene konkursi tööde esitamise tähtaeg ja nende toode sobiks selleks justkui rusikas silmaauku. Tüdrukud olid ka
kohe tuld võtmas ning paari tunniga valmis juba nende toote esimene prototüüp… Mis see täpselt on, saate lugeda mõni teine kord. Mis meil siis kahe möödunud kuu jooksul veel juhtunud on? Esimesed hinded tunnistusele välja pandud. Lootsin küll, et pääsen arvestusega, kuid juhtkond on otsustanud, et ka valikaineid hinnatakse ning seega on ettevõtlusõpe esimest aastat (varem oli karjääriõpe) hinnatav valikaine. Oligi tore palju häid hindeid välja panna, kuigi suhtumine, et ettevõtlusõpe on tõsiselt võetav õppeaine, pole veel väga levinud.
Meil on traditsiooniks isadepäeva paiku korraldada perepäeva kogukonnale. See on kohvik-klubi stiilis. Sedakorda sai ülesande õpilaskohviku pidamiseks 8. klass. Rõõm tõdeda, et kogu
tegevus oli põhjalikult läbi mõeldud alates vormiriietest, menüüdest, kelneritest, tootmisest… lõpetades sellega, et soovitati kaasa võtta oma lemmiktass ning oli loobutud ka ühekordsetest nõudest (peaaegu). Kogu teenindus jättis külastajatele hea mulje. Klassikassasse kogunes
lõpureisiks kenake summa. Minule pidid nad muidugi esitama väikese kokkuvõtte sellest,
kuidas läks. Tubli meeskonnatöö alustoeks oli kindlasti ka klassijuhataja Tiia Linnase entusiasm.
Õpilaskohvikut oleme ka varasemetel aastatel teinud, kuid pigem spontaanselt. Sel aastal, kuna ettevõtlusõpe oli esimest korda, olid ohjad põhiliselt klassijuhataja käes, kuid arutasime nüansside üle, mida tunnis olime õppinud. Järgmistel kordadel on eelseisvad ülesanded ettevõtlusõppes osalevale klassile kindlasti põhjalikumad. Eks minagi õpin kogu aeg.

Esimese klassiga matkasime oktoobris Sõmerpalu noortekeskusesse. 6-kilomeetrisel matkal
kontrollisime üle hoolikalt kõik kraaviperved ning metsaaluse. Tundsime rõõmu, et mets on
üsna puhas. Noortekeskusega samas hoones asub Kaabsoo küünlameistrite töökoda. Lisaks
tutvumisele ettevõttega, saime valada klassile oma jõuluküünla. See särab nüüd rõõmsalt meie
klassiaknal. Advendikalendri klassiseinale valmistasime samuti ise tualettpaberirullidest ja muust uuele ringile kutsutud kraamist. Oleme palju rääkinud keskkonnast, tarbimisest ja  prügisorteerimisest. Meie klassi ukse taga on 7 erinevat prügikasti. Korra nädalas käime neid tühjendamas kogumiskonteineritesse ning taaraautomaati.

Iga päev juhtub midagi põnevat, nii läks juba meelest, kuidas Maibel Kipasto (9.kl) ja Maia Serv
(8.kl) viisid ellu projekti „Ma pole paks, mul on suured kondid” õpetaja Viia Halleri juhendamisel.
Lisaks liikumisvahetundidele toimus tervislike salatite valmistamise konkurss, kus minu 1. klass
sai 8. klassi järel teise koha! See on siiani meie suurim saavutus. Noh, aabitsapidu oli ju ka?!
Enne jõule ootab meid veel kooli jõululaat, mis koos jõulupeo ettevalmistusega hõivab kogu
meie aja.

Uute kohtumisteni!

Meie ehk Osula kooli tegemisi võib jälgida ka Facebookis