Ettevõtlusõppe programmi reklaamnäod – kes nad on?

uhistombamise-foto

Tõmbame koos Eesti liikuma!

Sellist reklaamlauset on tänaseks internetis-ajalehes silmanud enamik kodulehe külastajatest ning kohe-kohe võib üleskutset kuulda ka hommikul autoroolis raadiokanaleid klõpsides. Oma näo „laenasid“ ettevõtlusõppe programmi avakampaania läbiviimiseks tuntud ja tunnustatud tegijad, kes on ise ettevõtlikud või sellesse panustanud. Slogani sisu annab edasi mõtte, et erinevad osapooled koostöös saavad tõmmata Eesti liikuma, kuid igaüks peab ise astuma esimese sammu.

Ettevõtlusõppe programmi reklaamnäod -kes nad on?

Rainer Nõlvak on Microlinki asutaja ja Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige, kuid enim tuntust on ta pälvinud “Teeme ära” aktsiooni eestvedajana. Rainer on hea näide sellest, kuidas piisava järjekindluse abil on võimalik idee realiseerimisse kaasata suur hulk Eestimaa rahvast.

Tiit Niilo on tuntud Võrumaa talupidaja, kelle mahetoidu ettevõtte Nopri maitsvad ja tervislikud tooted on poelettidel minev kaup.

Maire Milder võttis südameasjaks riietada Eesti naised moodsalt ning pani aluse Baltika Groupile, mille brändingu ja jaekontseptsioonide arendusdirektorina ta hetkel töötab.

Kari Maripuu alustas kooli kõrvalt õpilasfirmaga ning sealt edasi oli loogiline samm siduda oma igapäevaelu ettevõtlusega. Noorte ettevõtlikkuse arendamiseks jätkas Kari ka noorte toetamist  mentorina ning on juhendanud väga tugevaid õpilas- ja minifirmasid.  Junior Achievement Eesti tunnustas Kari panust ettevõtliku hoiaku arendamisel 2015. aastal aasta mentori tiitliga.

Karmo Kurvits –  noor ja tegus Võru Gümnaasiumi direktor, kes 2014. aastal ametisse asudes hakkas aktiivselt riigigümnaasiumi üles ehitama. Vahetult enne seda pälvis ta Tartu kunstigümnaasiumis õpetajana töötades ja ühel õppeaastal kuut õpilasfirmat juhendades aasta ettevõtlusõpetaja 2013 tiitli. Karmo on õpilaste poolt väga kõrgelt hinnatud õpilasfirmade juhendaja.

  Krista Savitsch –Tabasalu Gümnaasiumi ettevõtlusõpetaja, EBS Gümnaasiumi õpilasfirmade juhendaja ja JA Eesti aasta ettevõtlusõpetaja 2015. Kuigi Kristal on ööpäevas sama palju tunde nagu teistelgi – 24, ei pea ta paljuks sisustada neid uute õppemeetodite õppimise ja rakendamisega. Näiteks on Krista aktiivne ja tunnustatud tvinnija!

Uku Lilleväli on omandanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna bakalaureusekraadi ja saanud esimesed tuleristsed ettevõtja teel üliõpilasfirma loomisega. Uku panustab noorte ettevõtlikkuse arendamisse ettevõtlusõppe koolitajana, muidugi juhul, kui ta parasjagu mööda maailma reisides mõnda tegusat ettevõtjat ei intervjueeri või muul moel uusi kogemusi ei omanda.

Benedikte Petrutis on abiturient, kelle õpilasfirmast on välja kasvanud kitsepiima jäätist tootev  Jätsu OÜ.  Oma kogemustest ettevõtluse alustamisel ja Jätsu OÜ arengust annab Benedikte ülevaate blogis https://jatsujaatis.wordpress.com/

Alissa Vassilkova – temperamentne, sihikindel ja alati stiilne noor ettevõtja, kes on aidanud perefirma toodetavad kõlarid viia müüki rohkem kui 26 riigis üle maailma.  2015. aastal valiti Alissa Forbes Estonia “30 talenti alla 30 aasta” nimekirja ja esitati aasta noore ettevõtja tiitlile.