5 põhjust liitumiseks STARTER äriideede programmiga (ka ilma ideeta)

Sildid: , ,

STARTERis on võimalik osaleda sügissemestril viies linnas: Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus ja Kohtla-Järvel. Oodatud on kõik tudengid, gümnasistid ja kutseõppurid. Kas Sina oled juba programmiga liitunud? Ei, sest pole ühtegi head ideed? Sa ei ole ainus.

Siin on 5 põhjust, miks STARTERiga liituda isegi või eriti ilma ideeta.
Starter on (äri)ideede arendamise programm, mille avaüritusele võib tulla nii oma ideega kui ilma. Kellelgi kindlasti on hea mõte, mida tahaks ära teha, kuid puuduvad kompanjonid. Avaüritustel saavad kõik valida sobiva idee ja tiimi. Ehk leiad idee, millega siduda oma tulevik?
Sa ei taha ettevõtjaks saada, kuid tahad tulevikus töövestlusel silma paista. Viimase Ajujahi võitjatiim Timey ei näinud ettevõtlust isegi unes, kuni külmiku ees tekkinud säilivusaja indikaatori idee küpsetati programmis nii tugevaks, et lisaks Ajujahi võidule on nüüd koostööpartnerid ukse taga järjekorras. Seega, ega üks kasulik kogemusi avardav kogemus erialateadmisi riku, ikka vastupidi. Igal juhul suudad tänu programmist saadavatele oskustele ja kogemustele, nt heale esinemis- ja veenmisoskusele ennast tulevasele tööandjale maha müüa.
Saad erialaseid oskusi päriselus katsetada. Tööl seda varianti ei ole, seal pead juba olema tegija. STARTER programmis aga katseta palju jaksad. Jällegi kogemuse võrra tulevastest konkurentidest ees. Iga meeskond vajab erinevate teadmist ja oskustega liikmeid (tehniline, IT, suhtlemine, organiseerimine, rahandus või mõni muu erialaspetsiifiline), alati on mõni idee, kus on puudu erialaspetsialiste. Nii et just Sina võid olla kuskil tiimis puudu!
STARTERis õpid uusi asju. Õpid idee arendamist, toote-teenuse disaini, turundust, idee esitlemist, lisaks saad nõu küsida oma ala ekspertidest mentoritelt. Tavaelus pead selle eest palju raha välja käima, aga STARTER on tasuta. Lisaks, need teadmised mööda külgi maha ei jookse, ükskõik, mis eriala õpid. Igal juhul oskad tulevikus häid lahendusi oma töös välja pakkuda ja kui töötingimused ja boss ei meeldi, teed kasvõi oma firma.
Auhinnad ja avanevad võimalused peale STARTER programmi. Parimad saavad auhinnad, mis võimaldavad ideed (ja ennast) paremini realiseerida. Kes siia auhindu ei tahaks? Lisaks, ka kogemuse pealt võib edasi liikuda. Kunagi ei tea, kuhu elu viib ja milline kogemus marjaks ära kulub.

Tutvu STARTER programmi ajakava ja teemadega siin www.starteridea.ee ning vali sobiv asukoht (Tallinn, Tartu, Narva, Kohtla-Järve, Pärnu). STARTER kestab ühe semestri. Tallinnas ja Tartus on õppetöö inglise keeles, mujal eesti keeles. Avaüritustele (Tallinnas, Narvas ja Kohtla-Järvel 20.09, Tartus 26.09, Pärnus 25.09) palume registreeruda, kuid kui idee juba olemas ja avaüritusele ei jõua, pane ennast ja oma tiim otse programmi kirja!

Loe lisaks: levinumad hirmud ja põhjused, millega Starteri vilistlased on maadelnud ja võitnud. Kindlasti tuleb tuttav ette  https://starteridea.ee/news/

Tartu kutsehariduskeskuse tarkvaraarenduse õpilane Gudrun Vene osales STARTERis, et uudistada muud varianti kui palgatöö ning saada aimu, kuidas ettevõtlusega alustada. „Programmi puhul on hea, et kõik etapid saab praktiliselt läbi teha, mitte ainult teoreetilisi teadmisi. IT õpilastel on seda kogemust väga lihtne praktikasse panna, sest igal iduettevõttel on vaja mingil määral arendajat, kasvõi lihtsa veebilehe juures,“ julgustab Gudrun programmis osalema.

STARTER programm on osa ettevõtlusõppe programmist Edu ja Tegu ning seda toetab Euroopa Sotsiaalfond.