300+ ettevõtlikku ja ettevõtlusõpet rakendavat kooli võrgustikus
2000+ idee arendajat STARTER programmis
400+ õpilasfirmat
3000+ koolitustel osalemist
Ettevõtlusõppe programm toetab ettevõtlikkuse arendamisel ning ettevõtlusõppe rakendamisel.
Metoodika
Programmi raames on välja töötatud kõigile haridustasemetele ja -liikidele mõeldud ettevõtlusõppe metoodika (moodulid ja ainekavad) ja muud tugimaterjalid, mis toetavad õpetajat ja koolimeeskonda noorte ettevõtlikkuse arendamisel ning ettevõtlusõppe süsteemsel rakendamisel. Ära leiuta jalgratast, vaid leia endale sobiv meetod!
Täienduskoolitused
Ettevõtlusõppe täienduskoolitused on mõeldud kõigi haridustasemete ja -liikide ettevõtlus- ja majandusõpetajatele, õppejõududele ning ettevõtlusõppesse kaasatud ettevõtjatele- mentoritele. Koolitused on suunatud ettevõtlusõppe moodulite rakendamiseks, õppijate ettevõtluspädevuse toetamiseks ja ettevõtlusõpetajate-õppejõudude/mentorite baasoskuste ja -teadmiste arendamiseks. Koolitajateks on kõrgkoolide eksperdid, tegevõppejõud ja -õpetajad ning ettevõtjad. Lisaboonusena saad koolituselt kaasa kontaktivõrgustiku, et ka õppetöös tõhusamalt koostööd teha.
Kool ettevõtlikuks
Ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu toetab üldharidus, kutse- kui ka kõrgkoole ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemsel rakendamisel. Selleks on võimalik valida koolile vajaminev programm ning toetame teid läbi metoodika, rakendamise toe, seminaride, koolituste, ettevõtlusõppe projektide rahastusvooru ja heade praktikate jagamise.
Vaata edasi, kuidas programmi toel koolikeskkond ettevõtlikuks muuta ja ettevõtlusõpet rakendada
Eelinkubatsioon ehk äriideede arendusprogramm
Äriideede arendusprogrammi STARTER aitab õppuritel arendada oma ideed ja meeskonda läbi neljakuulise praktilise koolitusprogrammi, mis sisaldab töötubasid ning valdkonnapõhist nõustamist ja tuge mentoritelt. Iga semestri lõpus toimuval võistlusel esitlevad meeskonnad oma väljatöötatud ärimudelit ja parimad saavad idee edasiarendamist toetavaid auhindu. Õpetajatel on võimalus siduda praktiline STARTER teoreetilise õppega. Lisaks korraldame kokkuleppeliselt STARTERi töötubasid maakondades.
Uuringud
Seirame ja uurime ettevõtlusõppe arengut ning selle mõju. Need andmed annavad sisendit nii ettevõtlusõppe moodulite, õppematerjalide, koolituste kui ka pädevuste arendamiseks ning aitavad programmil pakkuda tuge-koolitusi-metoodilisi materjale just selles osas, mida haridusasutused vajavad. Toome Eestisse parimad praktikad rahvusvahelistelt konverentsidelt ning õppereisidelt.
Tunnustus ja teavitus
Tunnustame kord aastas (novembris) Eesti parimat ettevõtlusõppe edendajat, ettevõtlikku õpetajat ja õppijat, ettevõtlusõppe mentorit ning Edu ja Tegu programmi aasta tegijat. Korraldame teavitus- ja inspiratsiooniüritusi, nt ettevõtjate ja koolide koostööseminare ja suurt ettevõtliku, ettevõtlus- ja karjääriõppe konverentsi ning jagame parimaid praktikaid programmi infokandjates (Uudiskiri, erileht, Facebook (ettevõtlusõpetajate grupp), koduleht, ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik).
- Metoodika
- Koolitused
- Kool ettevõtlikuks
- Eelinkubatsioon
- Uuringud
- Tunnustus
Uudised
Vaata kõiki uudiseid
Ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik annab ideid
21.jaanuar 2021Loe uut ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumikku! Kogumikku on koondatud huvitavad ning sisukad näited ettevõtete ja koolide koostöötegevustest nii üldhariduse, kutse- kui ka kõrghariduse vallas. Lugeda tasub kõiki, sest head ideed on kohaldatavad ka teistele haridustasemetele. Täname kõiki koolide ning ettevõtete esindajaid, kes jagasid oma kogemusi: Tartu Ülikool, Põltsamaa Ühisgümnaasium, SA Lääne-Viru Arenduskeskus, Jõhvi Gümnaasium, Merkuur OÜ, Võru Kesklinna Kool, Tartu Forseliuse Kool, Luua Metsanduskool, Tartu Kunstikool, Vändra Gümnaasium, Kuressaare Ametikool, Heimtali Põhikool, Tartu Ülikooli majandusteaduskond, Tallinna 32. Keskkool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool. Kogumiku väljaandja: ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu koostöö Eesti Kaubandus- Tööstuskojaga, rahastas Euroopa Sotsiaalfond. Laadi kogumiku pdf versioon alla siit: Ettevotete-koolide_praktikate_kogumik_II_2020 Soovid veel rohkem näiteid? Loe ka kogumiku esimest väljaannet siit
Vaata edasi