Ettevõtlusõppe programm toetab nii koole, tööandjaid kui noori ettevõtlikkuse arendamisel ja ettevõtlusõppe rakendamisel ning ettevõtlusõppes osalemisel. Vaata, kuidas saad Sina programmi pakutavast osa!

Koolijuht, õpetajaloe lähemalt, kuidas õpet ja õppijaid ettevõtlikumaks muuta

Ettevõtjaloe lähemalt, kuidas panustada ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmisse 

Tudeng ja õpilaneloe lähemalt võimalustest oma äriidee arendamiseks

Loe kogu programmist lähemalt 

Metoodika

Programmi raames on välja töötatud kõigile haridustasemetele ja -liikidele mõeldud ettevõtlusõppe metoodika, mis toetab noorte ettevõtlikkuse edendamist ja ettevõtlusteadmiste arenemist ning ettevõtlusõppe süsteemset rakendamist koolides. Ära leiuta jalgratast vaid kasuta seda.

Loe täpsemalt metoodikast 

Täienduskoolitused

Programmi täienduskoolitused on mõeldud kõigi haridustasemete ja -liikide  ettevõtlus- ja majandusõpetajatele ja õppejõududele ning ettevõtlusõppesse kaasatud ettevõtjatele- mentoritele.  Täienduskoolitused on suunatud ettevõtlusõppe moodulite rakendamise toetamiseks, õppijate ettevõtluspädevuse arendamise toetamiseks ja ettevõtlusõpetajate-õppejõudude/mentorite baasoskuste arendamiseks. Koolitajateks on kõrgkoolide eksperdid, tegevõppejõud ja -õpetajad ning ettevõtjad. Lisaboonusena saad meie alati praktilistelt koolituselt kontaktivõrgustiku, et ka õppetöös tõhusamalt koostööd teha.

Koolituste väljatöötamise ja elluviimise aluseks on täienduskoolituste hea tava. 

Tutvu koolituskalendriga

 

Kool ettevõtlikuks

Õppijate ettevõtlikkust saab arendada läbivalt kõigis õppeainetes, see ei pea olema kitsendatud ainult ettevõtlusõppe konteksti.  Küll aga on ettevõtlikkuse arendamiseks ja ka ettevõtlusõppes oluline õppijale pakkuda uudseid olukordi, praktilisi võimalusi ja tegevusi, mis võimaldavad õppija pidevat arengut. Programmis pakume nii üldharidus, kutse- ja kõrgkoolidele tuge ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemseks rakendamiseks.

Vaata edasi, kuidas programmi toel kool ettevõtlikuks muuta ja ettevõtlusõpet rakendada

Eelinkubatsioon ehk äriideede arendusprogramm

Hea noor, Sul on hea äriidee, kuid puuduvad täpsemad teadmised, kuidas sellega edasi töötada? Selleks oleme loonud äriideede arendusprogrammi STARTER.  Niinimetatud eelinkubatsiooni jooksul on noortel võimalik osaleda idee ja meeskonna arengut toetavas neljakuulises praktilises koolitusprogrammis, mille raames saavad meeskonnad valdkonnapõhist nõustamist ja täiendavat tuge mentoritelt. Iga semestri lõpus toimuval võistlusel esitlevad meeskonnad oma ärimudelit ja parimad saavad arendavaid auhindu.   STARTERis osalevad koos kõrgkoolide, kutsekoolide ja ka gümnaasiumi õpilased. STARTER on muutumas järjest rohkem formaalõppe osaks ja toimub mitmes maakonnas. Õpetajatele pakume võimalust siduda STARTER õppega.

Vaata STARTERi kodulehte

Loe täpsemalt eelinkubatsiooni kohta

Uuringud

Seirame ettevõtlusõppe arengut ja uurime selle mõju. Need annavad sisendit nii ettevõtlusõppe moodulite, õppematerjalide, koolituste kui ka pädevuste arendamiseks ning aitavad programmil pakkuda tuge just selles osas, mida haridusasutused eriti vajavad ja töötada välja metoodikat-koolitusi, millest on puudus.

Ettevõtlusõpetajad ja -õppejõud ning teised ettevõtlusõppe asjatundjad saavad programmis osaledes arendada oma pädevusi, osaledes rahvusvahelistel konverentsidel ja parimate kogemuste vahetamise õppereisidel.

Tutvu uuringute tulemustega 

Tunnustus ja teavitus

Tunnustame kord aastas Eesti parimat ettevõtlusõppe edendajat, ettevõtlikku  õpetajat ja õppijat, ettevõtlusõppe mentorit ning Edu ja Tegu programmi aasta tegijat – ehk neid, kes panustavad nii oma töö kui eeskujuga tulevikutegijate kujunemisse.

Lisaks korraldame ettevõtjate ja koolide koostööseminare ning teisi ettevõtlikkust initsieerivaid teavitusüritusi ning jagame parimaid praktikaid programmi infokandjates.

Esita kandidaat tunnustamiseks või tutvu teavitusmaterjalidega siin  

Programmi toetavad:

Uudiskiri jagab praktikaid ja soovitusi ettevõtlusõppe läbiviimiseks

19.oktoober 2019

Värskest oktoobrikuu ettevõtlusõppe uudiskirjast leiab vastuseid põletavatele ettevõtlusõppega seonduvatele küsimustele, millega koolid silmitsi on seisnud ning häid praktikaid, mis on viinud tulemusteni. Kindlasti tasub tutvuda ettevõtluskuude läbiviimise tugimaterjalidega ning miks mitte neid ka oma koolis katsetada. Oma uudiste nurgake on ka karjääriõpetajatele. Tuttavaid tundeid ja emotsioone võib leida alustava ettevõtlusõpetaja blogist. ▶️ Tuulike Mölder Osula Põhikoolist peab alustava ettevõtlusõpetaja blogi ▶️ 8 võimalust ettevõtlusõppe rakendamiseks siis, kui see tundub võimatu ▶️Projekt Praktilised ettevõtluskuud Kaasaja OÜ eestvedamisel käivitas ettevõtlusõppe neljas koolis – Palupera Põhikoolis, Vana hea Krootuse Põhikoolis, Paldiski Põhikoolis ja Merivälja Koolis. Materjalid on kõigile kasutamiseks. ▶️Türi Ühisgümnaasium rõõmustab esimeste õpilasfirmade üle ▶️ Kaks mõtet ja paralleeli Pärnu juhtimiskonverentsilt kooliellu ▶️Uudiseid karjääriõpetajate toimetamistest ▶️Koolituskalender ettevõtlusõppe läbiviijatele, nii õpetajatele kui spetsialistidele ja mentoritele väljastpoolt Lae alla uudiskirja pdf siit

Vaata edasi
 • < 2019 >
  September
  MoTuWeThFrSaSu
        1
  2345678
  9101112131415
  16
  • 10:30 -14:00
   2019.09.16

   Võrumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele mõeldud STARTERi inspiratsiooniüritus. Äriideede genereerimine. 16.sept 10.30 – 14.00

  17181920
  • 14:00 -18:00
   2019.09.20

   Raja 15, Tallinn

   Raja 15, Tallinn

   STARTERtallinn sügissemestri avaüritus inspireerivate esinejatega

  2122
  232425
  • 12:30 -16:00
   2019.09.25

   STARTER programmi inspiratsioonipäev Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Äriideede arendamine õpilastele.

  • 13:00 -16:30
   2019.09.25

   Ringi 35, Pärnu

   Ringi 35, Pärnu

   STARTERpärnu sügissemestri avaüritus tudengitele ja koolinoortele inspireerivate esinejatega

  • 13:00 -17:00
   2019.09.25

  26
  • 15:00 -20:30
   2019.09.26

   Narva mnt 3, Tartu

   Narva mnt 3, Tartu

   STARTERtartu avaüritus inspireerivate esinejatega tudengitele ja koolinoortele

  2728
  • All day
   2019.09.28

   Äriideede genereerimine Võru Gümnaasiumis.

  29
  30