Ettevõtlusõppe programm toetab nii koole, tööandjaid kui noori ettevõtlikkuse arendamisel ja ettevõtlusõppe rakendamisel ning ettevõtlusõppes osalemisel. Vaata, kuidas saad Sina programmi pakutavast osa!
Koolijuht, õpetaja – loe lähemalt, kuidas õpet ja õppijaid ettevõtlikumaks muuta
Ettevõtja – loe lähemalt, kuidas panustada ettevõtlusõppe praktilisemaks muutmisse
Tudeng ja õpilane – loe lähemalt võimalustest oma äriidee arendamiseks
Metoodika
Programmi raames on välja töötatud kõigile haridustasemetele ja -liikidele mõeldud ettevõtlusõppe metoodika, mis toetab noorte ettevõtlikkuse edendamist ja ettevõtlusteadmiste arenemist ning ettevõtlusõppe süsteemset rakendamist koolides. Ära leiuta jalgratast vaid kasuta seda.
Täienduskoolitused
Programmi täienduskoolitused on mõeldud kõigi haridustasemete ja -liikide ettevõtlus- ja majandusõpetajatele ja õppejõududele ning ettevõtlusõppesse kaasatud ettevõtjatele- mentoritele. Täienduskoolitused on suunatud ettevõtlusõppe moodulite rakendamise toetamiseks, õppijate ettevõtluspädevuse arendamise toetamiseks ja ettevõtlusõpetajate-õppejõudude/mentorite baasoskuste arendamiseks. Koolitajateks on kõrgkoolide eksperdid, tegevõppejõud ja -õpetajad ning ettevõtjad. Lisaboonusena saad meie alati praktilistelt koolituselt kontaktivõrgustiku, et ka õppetöös tõhusamalt koostööd teha.
Koolituste väljatöötamise ja elluviimise aluseks on täienduskoolituste hea tava.
Kool ettevõtlikuks
Õppijate ettevõtlikkust saab arendada läbivalt kõigis õppeainetes, see ei pea olema kitsendatud ainult ettevõtlusõppe konteksti. Küll aga on ettevõtlikkuse arendamiseks ja ka ettevõtlusõppes oluline õppijale pakkuda uudseid olukordi, praktilisi võimalusi ja tegevusi, mis võimaldavad õppija pidevat arengut. Programmis pakume nii üldharidus, kutse- ja kõrgkoolidele tuge ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemseks rakendamiseks.
Vaata edasi, kuidas programmi toel kool ettevõtlikuks muuta ja ettevõtlusõpet rakendada
Eelinkubatsioon ehk äriideede arendusprogramm
Hea noor, Sul on hea äriidee, kuid puuduvad täpsemad teadmised, kuidas sellega edasi töötada? Selleks oleme loonud äriideede arendusprogrammi STARTER. Niinimetatud eelinkubatsiooni jooksul on noortel võimalik osaleda idee ja meeskonna arengut toetavas neljakuulises praktilises koolitusprogrammis, mille raames saavad meeskonnad valdkonnapõhist nõustamist ja täiendavat tuge mentoritelt. Iga semestri lõpus toimuval võistlusel esitlevad meeskonnad oma ärimudelit ja parimad saavad arendavaid auhindu. STARTERis osalevad koos kõrgkoolide, kutsekoolide ja ka gümnaasiumi õpilased. STARTER on muutumas järjest rohkem formaalõppe osaks ja toimub mitmes maakonnas. Õpetajatele pakume võimalust siduda STARTER õppega.
Uuringud
Seirame ettevõtlusõppe arengut ja uurime selle mõju. Need annavad sisendit nii ettevõtlusõppe moodulite, õppematerjalide, koolituste kui ka pädevuste arendamiseks ning aitavad programmil pakkuda tuge just selles osas, mida haridusasutused eriti vajavad ja töötada välja metoodikat-koolitusi, millest on puudus.
Ettevõtlusõpetajad ja -õppejõud ning teised ettevõtlusõppe asjatundjad saavad programmis osaledes arendada oma pädevusi, osaledes rahvusvahelistel konverentsidel ja parimate kogemuste vahetamise õppereisidel.
Tunnustus ja teavitus
Tunnustame kord aastas Eesti parimat ettevõtlusõppe edendajat, ettevõtlikku õpetajat ja õppijat, ettevõtlusõppe mentorit ning Edu ja Tegu programmi aasta tegijat – ehk neid, kes panustavad nii oma töö kui eeskujuga tulevikutegijate kujunemisse.
Lisaks korraldame ettevõtjate ja koolide koostööseminare ning teisi ettevõtlikkust initsieerivaid teavitusüritusi ning jagame parimaid praktikaid programmi infokandjates.
Esita kandidaat tunnustamiseks või tutvu teavitusmaterjalidega siin
- Metoodika
- Koolitused
- Kool ettevõtlikuks
- Eelinkubatsioon
- Uuringud
- Tunnustus
Uudised
Vaata kõiki uudiseid
Kooli ja ettevõtte koostöö võti on konkreetsus ja paindlikkus
09.detsember 201928. novembril Tartusse koolide ja ettevõtete koostööseminarile “Kool+ettevõte=tulevikutegijad” kogunenud ligi 80 ettevõtte ja kooli esindajat kuulasid ja jagasid häid koostööpraktikaid, arutlesid paneeldiskussioonis koostöö pidurite üle ja nuputasid ühiselt nutikaid koostööideid, mida soovi korral kohe avanevasse ettevõtlusõppe rahastusvooru projekti sisse saab planeerida. Loe esinemiste kokkuvõtteid ja häid soovitusi! Matemaatikatunnid kaupluses massi- ja mahumõõtude õppimiseks. Räpina Ühisgümnaasium, Valve Peebu Räpina Ühisgümnaasiumi õpetaja Valve Peebu teab omast käest, et massi-, mahuühikud jt mõõdud on õpilastele üks raskeimaid ja abstraktsemaid teemasid ning tsentnerid, grammid, tonnid on neile rida võõrsõnu õpikus. Valve peab efektiivseimaks õppevormiks tajumist mitme meele abil ja seetõttu otsustas ta õpilased viia poodi, kus on massi- ja mahuühikutega igapäevaselt kokkupuude. Kokku külastati 4.-9. klassi õpilastega poodi 7 korda ja igale käigule järgnes tund klassis. Märkmete tegemiseks oli õpilastel kaasas mapp. Uuriti kaupu, koguste ja hindade suhet, tõsteti ja kaaluti, teisendati mahtusid ja koguseid ning arvutati hindu. Lapsed täitsid uurija, ostja, meeskonnaliikme rolle. […]
Vaata edasi