Inspiratsioon

Mõned ägedad vihjed, missugustele ideedele on Eesti noored jõudnud:

Kolm Viimsi noort alustasid õpilasfirmaga, mis on jõudnud innovaatilise ja uudse lahenduseni — magnetilised saunalinad.

Õpilasfirma asutasid noored 2016. aasta sügisel ning alates sellest on nad hoogsalt tegelenud brändi loomisega, tootedisaini arendamisega ja ideaalse toote loomisega. Magnetic Toweli taga on kolm noort ettevõtjat: Bo Aaron Kooser (tegevjuht ja disainer), Karl Kibuspu (turundus- ja kommunikatsioonijuht) ja Paul Siht (müügi- ja tootmisjuht). Noored on Viimsi Keskkooli ja Pirita Majandusgümnaasiumi õpilased ning on võtnud eesmärgiks tuua turule midagi uudset ja huvitavat, kuid samas lahendada igavene saunalina probleem

Mullu olid “Ringvaates” külas õpilasfirma Leivapoisid loojad Raul Esko ja Julius Tarand, kes on hakanud tootma nostalgilist leivasuppi.

Toote looja Raul Esko tõdes, et idee leivasupi purkipanekuks tuli vanaemalt. “Tema leivasupp on selline, mida tahaks alati teisegi kausi võtta,” sõnas ta ja kinnitas, et üheks põhjuseks, miks leivasuppi tootma hakata, oli see, et pakkuda tänapäeva noortele vanu häid vanaema magustoite. “Praegused noored on üles kasvanud säilitusaineid ja suhkrut täis toodetega,” tõdes Esko.
Õpilasfirma Leivapoisid tootevalikus on tänaseks kolm erinevat leivasuppi: õunte ja meega, rosinate ja kaneeliga ning ka vegan-versioon roosuhkruga. “Õige retsepti väljatöötamine võttis aega lausa üle kuu aja,” ütles toote üks loojatest Julius Tarand.
Ühe leivasupi purgi hinnaks saab neli eurot. “Meie kampaania on see, et kui osta kolm tükki, siis saab kümne euroga,” kinnitas Tarand ja lisas, et praegu müüvad nad enda toodet laatadel, kuid õige pea võib see jõuda ka poelettidele.

Õpilasfirma teeb vanadest Õhtulehtedest kotte

“Ühest lehest saab ligikaudu 5-6 kotti,” teatab Viimsi õpilasfirma TrippyHippy reklaami- ja turundusjuht Rea Rikko ning lisab, et Õhtulehest ühe paberkoti valmistamiseks kulub keskmiselt 10-15 minutit.

“Natuke enne meie esimest laata mõtlesime üheskoos, et tahame klientidele toote müüa pakituna,” räägib Rikko ning toonitab, et kilekotid olid kohe välistatud, sest TrippyHippy propageerib keskkonnasäästlikust.

“Samuti tundus paberkott igav ning ühel hetkel tuli meile idee valmistada ajalehtedest kotid. Kuna minu endal leidub kodus palju ajalehti ja olen ise varasemalt kasutanud neid ka õpikute ümber, siis mõtlesin, et miks mitte meisterdada sellest midagi,” mainib õpilasfirma esindaja.

 

Õpilasleiutajate konkursi 2016 noorim võitja, kuueaastane Aleksander Urbala mõtles välja sellise toreda ja vajaliku asja nagu pudrujahutaja

Mulle ei meeldi kuum puder ja sellega mul tuligi see mõte,” rääkis noor leiutaja saates “Hommik Anuga”.
Pudru jahutamiseks mõeldud propeller valmis jäätisepulkadest. Konkursi tarbeks tuli leiutisest teha ka joonis, mille käigus õppis poiss tunduvalt paremini kirjutama.
Joonise valmimisel oli abiks ka poisi vanaisa.
Aleksander on kindel, et jahutajat annab edukalt kasutada ka supi ja muude kaussi pandavate toitude juures. Juba on ka mitmed sõbrad avaldanud soovi endale sellist pudrujahutajat saada.
Tulevikus soovib poiss õppida teadust ja saada kas teadlaseks või leiutajaks.
https://etv.err.ee/v/uudised/inimesed/9b722b8a-623f-400d-a7ac-3d9854641e22/eesti-parimale-noorele-leiutajale-toi-voidu-pudrujahutaja

 

KASUTATUD ALLIKAD:

https://atlas.postimees.ee/3935509/suur-galerii-emme-jagamise-apist-signaalpoini-vaata-parimaid-lasteleiutisi
http://www.ja.ee/index.php?page=222

 

VAATA LINKE JA INSPIREERU!

Eesti Kunstiakadeemia tudeng Kaspar Kuus aitas gümnasistina käima lükata õpilasfirma Spoony, mis valmistab praegu juba reaalse ettevõttena šokolaadilusikaid:
https://etv.err.ee/v/uudised/inimesed/3c73751a-0e87-4be1-8146-22a4efabf934/opilasfirma-spoony-valmistab-kasitoona-sulavaid-sokolaadisudameid

Järgmisena võttis Kaspar ette idufirma asutamise, mis teeb programmeerimise lihtsaks:
https://geenius.ee/rubriik/nadala-idufirma/cody-teeb-programmeerimise-oppimise-lihtsaks-ning-lobusaks/

6-aastane Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Richard Wassenaar sai 2017. aastal noorte leiutajate konkursil parimate hulka üle tee minemise mütsi väljamõtlemise eest:
http://noortehaal.delfi.ee/news/ajaviide/tegusad-eestlased-noored-leiutajad-muudavad-maailma-julgete-motete-abil?id=80410582

10-aastane Jõhvi Põhikooli õpilane Heleene Värimäe sai eelmise aasta kevadisel Bright Mindsi võistlusel eripreemia lindistava kaelakee eest:
http://evkool.ee/uudised/1987
https://www.ttu.ee/projektid/bright-minds-2/programmist-3/ii-hooaeg-2/

Victoria Villigi nimi tutvustamist ei vaja, tema kogemuste kontol on juba hulk erinevaid ettevõtmisi toredate ideedega nii Bright Mindsi konkursil osalemisest kui õpilasfirma tegemisest. Tuntuse saavutas ta aga hoopis oma ülipopulaarse videoblogiga YouTube kanalis, kuuludes nii Eesti esimeste youtuber’ite hulka. Vaata lähemalt siit:
https://www.youtube.com/user/victoriavillig

Kas teadsid, et lusikad võivad ka söödavad olla? Vaata kohe siit, mida Mart Salumäe ja Georg Kaasik loonud on:
https://menu.err.ee/647385/lahustuv-mesi-ja-soodav-lusikas-saastavad-keskkonda

“Ringvaates” olid külas Ethico Foods asutaja Anu Menon ning taimetoitlane Annika Lepp, kes tutvustasid tehisliha, mis proovib jäljendada lihale omast maitset.
https://menu.err.ee/640319/marko-reikop-proovis-tehisliha-voiksin-seda-suua-kull

TTÜ tudengitiimi MoleQl uus leidlik rakendus äratab ellu keemilised elemendid ja reaktsioonid.
http://epl.delfi.ee/news/forte/valk-ja-pauk-telefonis-toovad-keemiatundi-lisaponevust?id=76925604

Vaata ja tutvu Põlvamaa õpilaskohvikute kontseptsiooniga:
http://www.polvamaa.ee/et/ettevotlus/-/asset_publisher/ErjkBsE9JJaH/content/mooste-moisakool-esitas-parima-polvamaa-eduloo

Tartus käivitus eakate nutiring, õpetajateks on viienda klassi lapsed:
https://www.err.ee/580851/tartus-kaivitus-eakate-nutiring-opetajateks-on-viienda-klassi-lapsed

Kolmanda Loomehäki võitis Thank You:
https://menu.err.ee/294114/kolmanda-loomehaki-voitis-thank-you

Teise Loomehäki võitis Music Wall Street eesotsas Uku Suvistega:
https://menu.err.ee/292036/teise-loomehaki-voitis-music-wall-street-eesotsas-uku-suvistega

Eetrisse jõuab Kiviõli rahva ringhäälingu esimene saade:
https://www.err.ee/590415/eetrisse-jouab-kivioli-rahva-ringhaalingu-esimene-saade