Head praktikad

Kuidas teha! ?Mida teha? Keda kaasata? Kuidas muuta aastaid toiminud asja paremaks? Kuidas rakendada ettevõtlusõpet või külastada ettevõtteid, kui tunniplaan on nii tihe kui veel olla saab? Sellised küsimused keerlevad paljude õpetajate ja koolijuhtide peas. Sama muret on väljendanud ka ettevõtjad – vahel ei oska noortega kohe midagi peale hakata ja ega seda aega ka üleliia ole.  

Parimat inspiratsiooni annavad ikka head praktikad ning seetõttu vahendab ettevõtlusõppe programm  erinevate koolide, õpetajate, ettevõtjate praktikaid nii ettevõtlusõppe läbiviimisel kui ettevõtetega koostöös.  Lugusid avaldame uudiste rubriigis, Uudiskirjas ja Facebookis ja seminaridel. .

Erinevad praktikad ettevõtete ja koolide koostöövormidest koondasime ühtsesse kogumikku. Näiteid on nii üldhariduse, kutsekoolide kui ka kõrgkoolide koostööst ettevõtjatega, kuid tasub lugeda kõiki, sest head ideed on kohaldatavad ka teistele haridustasemetele, kas siis osaliselt või ka täiendatult.

 

Ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik 2018 – pdf printimiseks ja allalaadimiseks

 

Veel inspiratsiooni:

Videointervjuud ettevõtjate ja ettevõtlike inimestega – tuntud intervjueeritavad jagavad oma kogemusi ja soovitusi ettevõtluses oluliste omaduste arendamiseks. Videote põhjal saab tundides ja loengutes vastavaid teemasid käsitleda.

Ettevõtlusõppe läbiviimise ning avatud taotlusvooru projektide praktikad on uudiste rubriigis ja ettevõtlusõppe Uudiskirjas 

Ettevõtete ja koolide koostööseminarid toovad kokku koolide ja ettevõtete esindajad kogemuste vahetamiseks ja uute kontaktide loomiseks.

Viited ettevõtlikkuse oma südameasjaks võtnud asutustele ja organisatsioonidele: