300+ ettevõtlikku ja ettevõtlusõpet rakendavat kooli võrgustikus
2000+ idee arendajat STARTER programmis
400+ õpilasfirmat
3000+ koolitustel osalemist
Ettevõtlusõppe programm toetab ettevõtlikkuse arendamisel ning ettevõtlusõppe rakendamisel.

Koolile  Ettevõtjale  Õppijale

Loe ettevõtlusõppe programmist lähemalt 

Metoodika

Programmi raames on välja töötatud kõigile haridustasemetele ja -liikidele mõeldud ettevõtlusõppe metoodika (moodulid ja ainekavad) ja muud tugimaterjalid, mis toetavad õpetajat ja koolimeeskonda noorte ettevõtlikkuse arendamisel ning ettevõtlusõppe süsteemsel rakendamisel. Ära leiuta jalgratast, vaid leia endale sobiv meetod!

Loe täpsemalt metoodikast 

Täienduskoolitused

Ettevõtlusõppe täienduskoolitused on mõeldud kõigi haridustasemete ja -liikide  ettevõtlus- ja majandusõpetajatele,  õppejõududele ning ettevõtlusõppesse kaasatud ettevõtjatele- mentoritele.  Koolitused on suunatud ettevõtlusõppe moodulite rakendamiseks, õppijate ettevõtluspädevuse toetamiseks ja ettevõtlusõpetajate-õppejõudude/mentorite baasoskuste ja -teadmiste arendamiseks. Koolitajateks on kõrgkoolide eksperdid, tegevõppejõud ja -õpetajad ning ettevõtjad. Lisaboonusena saad koolituselt kaasa kontaktivõrgustiku, et ka õppetöös tõhusamalt koostööd teha.

Tutvu koolituskalendriga

 

Kool ettevõtlikuks

Ettevõtlusõppe programm Edu ja Tegu toetab üldharidus, kutse- kui ka kõrgkoole ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemsel rakendamisel. Selleks on võimalik valida koolile vajaminev programm ning toetame teid läbi metoodika, rakendamise toe, seminaride, koolituste, ettevõtlusõppe projektide rahastusvooru ja heade praktikate jagamise.

Vaata edasi, kuidas programmi toel koolikeskkond ettevõtlikuks muuta ja ettevõtlusõpet rakendada

Eelinkubatsioon ehk äriideede arendusprogramm

Äriideede arendusprogrammi STARTER aitab õppuritel arendada oma ideed ja meeskonda läbi neljakuulise praktilise koolitusprogrammi, mis sisaldab töötubasid ning valdkonnapõhist nõustamist ja tuge mentoritelt. Iga semestri lõpus toimuval võistlusel esitlevad meeskonnad oma väljatöötatud ärimudelit ja parimad saavad idee edasiarendamist toetavaid auhindu.   Õpetajatel on võimalus siduda praktiline STARTER teoreetilise õppega. Lisaks korraldame kokkuleppeliselt STARTERi töötubasid maakondades.

Vaata STARTERi kodulehte

Loe täpsemalt STARTER programmi kohta

Uuringud

Seirame ja uurime ettevõtlusõppe arengut ning selle mõju. Need andmed annavad sisendit nii ettevõtlusõppe moodulite, õppematerjalide, koolituste kui ka pädevuste arendamiseks ning aitavad programmil pakkuda tuge-koolitusi-metoodilisi materjale just selles osas, mida haridusasutused vajavad. Toome Eestisse parimad praktikad rahvusvahelistelt konverentsidelt ning õppereisidelt.

Tutvu uuringute tulemustega 

Tunnustus ja teavitus

Tunnustame kord aastas (novembris) Eesti parimat ettevõtlusõppe edendajat, ettevõtlikku  õpetajat ja õppijat, ettevõtlusõppe mentorit ning Edu ja Tegu programmi aasta tegijat. Korraldame teavitus- ja inspiratsiooniüritusi, nt ettevõtjate ja koolide koostööseminare ja suurt ettevõtliku, ettevõtlus- ja karjääriõppe konverentsi ning jagame parimaid praktikaid programmi infokandjates (Uudiskiri, erileht, Facebook (ettevõtlusõpetajate grupp), koduleht, ettevõtete ja koolide koostöö heade praktikate kogumik).

Esita kandidaat tunnustamiseks siin  (esitada saab sügisel) 

Programmi toetavad:

Ettevõtete ja koolide koostööseminaril tõdeti, et eluline õpe algab kooli juhtkonnast ja õpetajatest

04.detsember 2020

25.novembril toimunud koolide ja ettevõtete koostööseminaril kütsid kogemuslugudega põnevust erinevad koostöö osapooled: koolijuht Mare Räis Järveküla Koolist, majandusõpetaja Tiina Saar Tallinna 32. Keskkoolist, Sander Pikkel LHV pangast ja lapsevanem Kadi Roosipuu. Kajastatud praktikate eesmärk oli anda õpilastele elulist kogemuspõhist õpet keerulistes valdkondades, kus õpikust ja õpetajast jääb väheks ning selliselt, et kasu oleks kõigile osalejatele. Päeva teises poolest otsiti ühiselt ideid virtuaalseks koostööks. Aruteludest jäi kõlama, et ainete eluliste seoste õpetamisel ja praktiliste ülesannete leidmisel on väga olulisel kohal õpetajate ja kooli juhtkonna koolitamine ettevõtetes. Koostöö võimalustest Rae valla ettevõtete ja Järveküla kooli vahel  (Mare Räis, koolijuht) Järveküla põhikooli ja Rae valla ettevõtete koostöö eesmärk on selgitada ja näitlikustada STEM (reaal)aineid ning aidata vastata põhikooli õpilaste küsimustele – kes minust saab, miks peab õppima, mis mind huvitab, mida tasub õppida jne. Praktilisel moel vanemate kaasamine – töötubade läbiviimine, oma töökohta kutsumine, ühised õpiüritused. Õpetajate koolitamine (ettevõtete külastused, Oska raportid ja […]

Vaata edasi
 • < 2020 >
  February
  MoTuWeThFrSaSu
       12
  345678
  • All day
   2020.02.08-2020.02.09

   08.02-09.02.2020 toimub Rocca Al Mare keskuses Eesti esimene ettevõtlusoskuste võistlus kutsekoolide õppuritele.
   Tänaseks on registreerunud 14 võistkonda erinevatest kutsekoolidest üle terve Eesti.
   Milles õpilased võistlevad?
   Õpilased demonstreerivad kahe võistluspäeva jooksul oma oskusi ideede arendamisest kuni prototüübini välja. Võistlusülesande lahendamiseks vajalikud teadmised ja oskused on ettevõtluse ja majanduse alused, äriideed ja ärimudelid, turundus, turu-uuringud, eelarvestamine ja majandusarvestuse alused, inglise ärikeel, suhtlemisoskus, esitlusoskus, probleemianalüüs ja -lahendamine, meeskonnatöö, konfliktilahendamine, kriitiline mõtlemine, ettevõtlikkus.
   Miks on sellist võistlust vaja?
   Ettevõtlusoskuste võistlus on mõeldud kõikidele kutseõppuritele olenemata õpitavast erialast ning toetab õpilaste ettevõtlikkust ja ettevõtlusalaste teadmiste arengut. Samuti propageerib antud võistlus üldisemalt kutseharidust ja kutsekoole, kus ei valmistata ette vaid palgatöötajaid, vaid ka tulevasi oma eriala edendajaid ja ettevõtjaid.

   Parim ettevõtlusoskuste võistluse meeskond läheb Eestit esindama Euroskills 2020, Austriasse.

    

   Kõik on oodatud kaasa elama. Samal ajal toimub kaubanduskeskuses ka Eesti õpilasfirmade laat.

  9
  10111213141516
  17181920212223
  242526
  • 14:00 -18:00
   2020.02.26

   Lisainfo: www.starteridea.ee

  27
  • 15:00 -20:30
   2020.02.27

   STARTERtartu alustab kevadsemestrit häkatoniga- tule ideega või ilma, oma meeskonnaga või ilma. Ürtiuse lõpuks leiad nii idee arendamiseks kui tiimikaaslased.

  2829