Edasijõudnud saavad ideed esimeste klientideni arendada STARTERtech programmis

20. veebruaril käivitub kolmandat hooaega Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory äriideede arenguprogramm STARTERtech. Tänavune avalöök keskendub kirglikkusele, kui ettevõtluses läbilöömise olulisele komponendile, tuletamaks noortele meelde, millest kõik alguse saab.
Esmakordselt keskendub STARTERtech programm start-up meeskondadele, kellel on idee juba olemas, kuid ei oska sellega edasi minna. Ettevõtlushuvilised saavad võimaluse arendada mentorite ja ekspertide toel oma äriidee esimeste klientide ja prototüüpideni. Inspiratsiooni oma ideid kirega edasi arendada pakuvad avaüritusel koomik Louis Zezeran, laulja ja spordientusiast Uku Suviste, koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds võitjad Jaanus ja Hendrik Tomson, investeerimisguru Jaak Roosaare ja majandusekspert Kristjan Lepik.
TTÜ innovatsiooni ja ettevõtlussuhete prorektor Tea Varraku sõnul on eelnevad aastad näidanud, et meie tõuge ja abi on vajalik selleks, et idee-algest saaks innovatsioon. “TTÜs on olemas kõrgtehnoloogilised vahendid, kompetents ja oma ala tipptegijad, kes ka STARTERtech’is osalejaid nõustavad ning nõu ja jõuga aitavad. Mida aga osalejatelt ootame ongi kirg ja tahe tehtavasse pühenduda,” ütles Varrak ja täiendas: „Just seetõttu otsustasimegi kevadise programmi alustuseks kutsuda kirglikkusest rääkima inimesed, kel on mitmekülgsed huvid ja kes panustavad kõigesse maksimaalse pühendumuse ning just nimelt kirega.”
STARTERtech äriideede arenguprogramm toimub kahel korral aastas – kevadel ja sügisel. Osalema on oodatud tehnoloogiavaldkonna ettevõtlusest huvitatud noored ülikoolidest, rakenduskõrg- ja kutsekoolidest ning gümnaasiumidest. Nelja kuu pikkune programm pakub uusettevõtlusega seotud koolitusi ja loenguid oma ala ekspertidelt, mentorite tuge ja järjepidevat tagasisidet. Programmi viiakse läbi inglise keeles ja osalemine on õppuritele tasuta.
2016. aasta edukateks näideteks STARTERtech programmist on MoleQl http://moleql.com/ ja Avionica https://avionica.eu/ .
TTÜ Mektory STARTERtech Advanced tegevuste avalöök antakse esmaspäeval, 20. veebruaril TTÜ Mektorys (Raja 15) kell 17.30.

Allikas: TTÜ Mektory