Õppijale

Hea õpilane ja tudeng!

Sul on lahe äriidee, kuid puuduvad teadmised selle edasiarendamiseks? Või Sul puudub see ainsa ja õigena tunduv idee, kuid on suurepärane meeskond ja tahe oma äri alustada? Meie programmis osalemine pakub Sulle võimaluse oma äriideed  arendada, saada selleks vajalikke seminare ning tuge  mentoritelt. Osalemiseks on kaks võimalust – õpilasfirma ja/ või STARTER programm.

Kui oled üldhariduskooli või kutsekooli õpilane ja Sinu kool pakub õpilasfirma tegemise võimalust, osale kindlasti, sest see on väga väärt kogemus. Lisainfot saad lugeda Junior Achievement Eesti kodulehelt. Inspiratsiooni saamiseks vaadata videot, kus oma kogemust jagab Benedikte Petrutis, kelle OÜ Jätsu sai alguse just õpilasfirmast.  Samuti räägib videos õpilasfirmast ettevõtlusesse suundumisest Veriffi omanik Kaarel Kotkas.

Kui õpid kutsekoolis, ülikoolis või gümnaasiumis, kasuta võimalust osaleda tasuta äriideede arendamise programmis STARTER. Programmi käigus on võimalus osaleda tasuta temaatilistel seminaridel ning saada mentoritelt tuge oma idee edasiarendamisel, kohtuda inspireerivate ettevõtjate ja teiste oma ala asjatundjatega, leida ärikaaslasi, praktiseerida meeskonnatööd ja programmi lõpus omandatud esitlemisoskusi oma väljaarendatud ärimudeli tutvustamiseks. STARTER toimub kaks korda aastas ning finaalides saavad parimad ka arendavaid auhindu.

Loe lähemalt äriideede arendusprogrammist STARTER ja registreeru

Vaata STARTERi tutvustusvideot või kuula, kuidas STARTER ja erinevad kogemused on olnud tagant tõukavaks jõuks Uku Lillevälile.

Kas Sinust võiks saada ettevõtja? Testi ennast siin

Tegusa elu algus

2017. aasta Eesti parim õpilasfirma valiti ka Euroopa parimaks õpilasfirmaks 2017.

2017. aasta STARTERi võitja Decomer Technology jõudis oma vees lahustuvate meekapslitega ka Ajujahi saatesse.

Mida arvavad õpilas- ja tudengifirmades osalenud noored ise ettevõtlikkusest ja ettevõtlusest?

sandergansenSander Gansen, Tartu Ülikooli õigusteaduste tudeng, juhib turundustegevusi idufirmas Shipitwise ning ettevõtluskiirendis Startup Wise Guys.

Ettevõtlik inimene tunnetab enda ümber probleeme ning näeb vaimusilmas neile lahendusi. Ta mitte lihtsalt ei näe neid võimalusi, vaid võtab enda ülesandeks need täide viia. Edasi tekib juba filosoofiline küsimus, mis teda selleks ajendab. Kuid põhiline on see, et talle meeldib lahendada seni lahendamata probleeme.

 

kakkori-umarMarlen Ulrika Elisabet Kakkori, Tallinna Ülikooli politoloogia 1. aasta magistrant, Tallinna Ülikooli üliõpilasesinduse esimees

Ettevõtlik inimene võtab vastutuse oma elu eest. Elu ei juhtu temaga, vaid tema valib oma tee ja viib end võimalustele lähemale. Ta märkab probleemide asemel võimalusi ning suurendab oma õnne šansse end põnevatesse situatsioonidesse asetades. Ettevõtlik inimene teab, et julgus ei ole hirmu puudumine, vaid mõistmine, et midagi on elus olulisemat kui hirm. Eesmärk on kuupäevaga unistus – ettevõtlik inimene seab eesmärgid, tegevusplaani ja viib need ellu. Iga päev töökalt tükikese suurest eesmärgist täites jõuab tulemuseni.

liive-umar

Kristjan Erik Liive, õpilasfirma programmi vilistlane, Tallinna 21. Kooli 12. klassi õpilane, õpilasmentorite programmis osaleja

Ettevõtliku inimese üks tunnus on soov pakkuda väärtust. Ta on aktiivne ning lahendusele orienteeritud. See ei pruugi väljenduda ainult toote või teenuse pakkumises, vaid ka näiteks ürituste korraldamises või kellelegi abi osutamises, variante on lõputult. Seda sorti inimene käib ringi n-ö lahtiste silmadega, leides endas indu proovida midagi teistsugust. Motivaatoriks on sageli tahe saada uusi kogemusi ja neist midagi õppida. Seejuures toovad ettevõtmised kindlasti kaasa ka raskuseid, kuid sihikindlus ja võime keskenduda olulisele aitavad nendega toime tulla. Lisaks on ettevõtlikud inimesed sageli positiivsema ellusuhtumisega, sest nad teavad, et igal olukorral on lahendus.

Loe ka STARTERi vilistlaste kogemuslugusid.

Auhindadega „Parim ettevõtja 2014” ja „Aasta noor naisettevõtja 2015” pärjatud Kristi Täht julgustab ettevõtlusega alustama

kristi-taht-umar“Minu ettevõtjatee hakkas varakult. Ma olin 15 või 16. Valisin ettevõtluse, sest ma soovisin, et mul oleks nii palju vaba aega, kui ma tahan, ja teenimise võimalused oleksid suuremad. Oma ettevõttesse panustan ma sada protsenti ja ma saan alati ise kontrollida kõike. Kui ma töötaksin kellegi alluvuses, siis oleks väga palju vahelülisid ja kui midagi valesti läheks, siis oleks palju inimesi, keda süüdistada. Enda asja ajades ma teenin rohkem, olen oma aja peremees ja minu võimalused ei ole piiratud.”

Selleks et läbi lüüa, tuleb unustada kõik sellised mõtted, nagu: „Mina küll ei helista sinna või „Mina küll ei hakka sinna minema ja ei küsi seda. Alati peab olema plaan ja siis veel mitu tagavaraplaani, juhuks kui üks või teine olukord ei tööta. Tuleb inimestega suhelda, küsida, uurida ja kohale minna, sest pahatihti kõik need inimesed, kes alustavad, ei julge mõne tähtsama inimese juurde minna. See on suur viga! Kõik need tähtsad inimesed on ka oma teed kunagi oma toanurgast või garaažist alustanud. Nendelt võid saada parimaid nõuandeid, sest nad on reaalselt kõik need sammud ja protsessid läbi teinud ning teavad, millest räägivad. Tegelikkuses on nad väga lahked soovitusi jagama.”